وضعیت «قابل قبول» هوای تهران

۱۴۰۰-۱۰-۱۴ جامعه

وضعیت «قابل قبول» هوای تهران

امروز(۱۴دی ماه) هوای تهران در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده‌ها است.
پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۱۴ دی ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی به‌تدریج بر غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد.

افزایش تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. کاهش تندی باد و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

افزایش ترافیک صبحگاهی در صبح روز چهارشنبه (۱۵ دی ماه) سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رشد ناپایداری، احتمال بارش و وزش باد نسبتاً شدید در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد همچنین با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی چهارشنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۱۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.