حماسه ۹ دی دفاع از منافع ملی بود

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ سیاست

حماسه ۹ دی دفاع از منافع ملی بود

یک فعال سیاسی گفت: عمق فتنه ۸۸ آن‌قدر نگران کننده بود که ملت ایران برای ریشه‌کن کردن این فتنه قیام کردند، نه اینکه با معلول برخورد کنند، بلکه مبارزه با علت کردند و حضور آنان در روز ۹ دی، مبارزه با علت و دفاع از منافع ملی بود.

حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با ایسنا درباره حماسه ۹ دی که به نام روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: روز ۹ دی حماسه ملی در سطح بین‌المللی است، چراکه منشأ آن ایمان، بصیرت و شجاعت ملتی است که در تمام صحنه‌ها یاور انقلاب اسلامی بوده‌اند. مردم زمانی که ببینند انقلاب و اصل نظام در خطر است با حضور خود فتنه‌های داخلی و خارجی را خنثی می‌کنند.

وی افزود: این موضوع نشات گرفته از روحیه انقلابی و دینی ملت ایران است که شاهد بودیم در برخی از نقاط کشور مانند اصفهان مردم یک روز زودتر و در روز ۸ دی وارد صحنه شدند و راهپیمایی بزرگی را در دفاع از نظام ترتیب دادند. این روحیه ظرفیتی است که اگر خوب هدایت شود می‌تواند قوی‌ترین معضلات داخلی کشور را حل کند و در مقابل استکبار قاطع و راست قامت بایستد.

این فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس، گفت: در جنگ تحمیلی هم مردم با حضور خودشان نه تنها صدام را بلکه نظام سلطه را سر جای خود نشاندند. این مطلب نشانگر عمق اندیشه ملت ایران به تبعیت از رهبری است. رمز پیروزی ملت ایران وحدت امت حول محور حاکمیت دینی است، معتقدم ابعاد حماسه ۹ دی را باید بهتر تبیین کنیم و متأسفانه سیاست تبیین ما بسیار ضعیف است چرا که حماسه به این عظمت را هنوز نتوانسته‌ایم در سطح داخلی و بین‌المللی تبیین کنیم و جا بیندازیم.

سالک با بیان اینکه سه موضوع مهم در حماسه ۹ دی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، ادامه داد: نخستین مطلب رشد ملتی است که در مسیر عبادت و بندگی خدا به اوج خود رسیده و در طول تاریخ اسلام نمی‌توانید ملتی به بصیرت و مؤمنی مردم ایران پیدا کنید. این انگیزه‌های دینی و قرآنی است که ملت را در صحنه بزرگ مقابله با فتنه قرار می‌دهد.

به گفته ایسنا، وی تصریح کرد: عمق فتنه ۸۸ آن‌قدر نگران کننده بود که ملت ایران برای ریشه‌کن کردن این فتنه قیام کردند نه اینکه با معلول برخورد کنند بلکه مبارزه با علت کردند و حضور آنان در روز ۹ دی در واقع مبارزه با علت بود و فتنه‌ها را خنثی کرد. نکته سوم اینکه ملت ایران خود را در جدول جهانی می‌بیند و برای رسیدن به نقاط بالای جدول ضرورت حضور در صحنه برای دفاع از منافع ملی را ضروری می‌داند و روز ۹ دی در حقیقت دفاع از منافع ملی یک کشور بود به طوری که استکبار را نا امید کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: بهترین مصداق بصیرت را حضور حماسی مردم در روز ۸ و ۹ دی در سطح کشور می‌دانم، بنابراین حاکمیت باید قدردان این ملت باشد و مشکلات آنان را حل کند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.