دستگیری ۷۰۷ متخلف زیست محیطی در لرستان

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ جامعه

دستگیری ۷۰۷ متخلف زیست محیطی در لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری ۷۰۷ متخلف زیست محیطی، نه ماهه امسال در این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: با تلاش و کوشش محیط‌بانان فداکار و زحمتکش ۷۰۷ متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شده است.

وی با بیان اینکه پرونده خاطیان به محاکم قضایی ارجاع شده است، عنوان کرد: در نه ماهه امسال بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده که در این راستا ۱۲۴ تور ماهیگیری، یک دستگاه موتور برق، ۱۹۷ قلاب و ۱۱۲۴ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در استان بیان کرد: به منظور برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم ۱۲۴ قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد دو مورد سلاح جنگی، ۱۷ سلاح فاقد جواز حمل و ۱۰۵ قبضه سلاح مجاز بوده است.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: در این مدت پنج مورد تخریب در استان رخ داده که معادل ۹۷ هزار مترمربع و شامل یک مورد بوته‌کنی و قطع اشجار بوده است.

به گزارش ایسنا،وی خاطرنشان کرد: ۲۸۵۰مورد تعلیف غیرمجاز دام با ۵۰۰ راس دام رخ داده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را ۲۳ میلیارد و ۵۰۶ میلیون و ۱۷۰هزار ریال اعلام کرد و یادآور شد: از این میزان رقم نه میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال وصول شده است.

وی گفت: برای متخلفین ۷۷۸ پرونده تشکیل شده بود که از این تعداد پرونده، ۷۱۶ فقره مختومه، ۵۶ فقره در جریان و شش فقره حکم برائت گرفته‌اند.

فتحی بیرانوند بیان کرد: در این مدت نه هکتار از مناطق حفاظت شده محیط زیست دچار حریق شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: در این مدت ۱۷۸ مورد آلودگی محیط زیست گزارش شده و ۲۹۱ اخطار زیست محیطی به خاطیان داده شده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۰۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.