اُمیکرون به فارس رسید/شناسایی ۲ مورد در شیراز

۱۴۰۰-۱۰-۰۷ سلامت

اُمیکرون به فارس رسید/شناسایی ۲ مورد در شیراز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مشاهده دومورد ابتلا به کرونای اُمیکرون در این کلانشهر خبر داد و بر ضرورت رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی و همکاری عمومی برای پیشگیری از شیوع این بیماری تاکید کرد.

دکتر سید وحید حسینی سه‌شنبه ۷ دی در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توجه به غربالگری سلامت مسافران پروازهای بین‌المللی در فرودگاه بین‌المللی شهید آیت الله دستغیب(ره) شیراز، ابتلای دو مسافر ایرانی به سویه امیکرون که از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس قصد بازگشت به کشور را داشتند و متاسفانه واکسن نیز دریافت نکرده بودند، به تایید رسید.
به گزارش فارس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: نکته قابل توجه در این زمینه بی علامت بودن این دو فرد بوده است که موجب ضرورت افزایش توجه عمومی نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی، به ویژه پرهیز از تماس‌های غیرضروری و دورهمیها را ضروری می‌سازد.

حسینی مهم ترین علت نگرانی نسبت به سویه امیکرون را قدرت بسیار بالای سرایت این سویه جدید اعلام کرد که موجب تشدید زنجیرههای انتقال آن در سطح جامعه می شود و در این میان لازم است به نحو هوشیارانه و آگاهانه، بیش از همیشه به پروتکلهای بهداشتی پایبند باشیم.

او با تاکید بر اینکه دریافت نوبت سوم واکسن کرونا در شرایط کنونی میتواند کمک بزرگی به افراد برای افزایش ایمنی در برابر سویه جدید باشد، افزود: مشارکت عمومی افراد جامعه در زمینه گسترش پوشش واکسیناسیون عمومی و به ویژه تکمیل چرخه واکسیناسیون با دریافت نوبت سوم واکسن، اکنون یک ضرورت و یک مسوولیت همگانی است.

مقام ارشد حوزه سلامت فارس ادامه داد: در سویه جدید نیز رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در تمامی مواقع حضور در مکانهای عمومی و ارتباط با دیگران، پرهیز از هرگونه مهمانی خانوادگی و دورهمی، ایجاد تهویه مناسب در محیط، شست و شوی منظم دست ها و پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری، مهم ترین راهکارهای محافظتی و پیشگیرانه از بیماری است.

حسینی همچنین مشارکت مسوولان ارشد استان، تمام ادارات و سازمانها را برای مواجهه با این تهدید و کاهش آسیبهای احتمالی ناشی از آن، ضروری خواند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تمام مردم استان خواست تا با جدی گرفتن شرایط جدید کرونایی، در افزایش ایمنی خود در برابر این بیماری به کمک واکسیناسیون، همچنین رعایت پروتکلهای بهداشتی، مشارکت لازم را داشته باشند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۱۰-۰۷ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.