نظر پزشکیان درباره تیم اقتصای دولت/ اعضای تیم برنامه واحد نداشته باشند، آب‌شان در یک جوب نمی‌رود

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ سیاست

نظر پزشکیان درباره تیم اقتصای دولت/ اعضای تیم برنامه واحد نداشته باشند، آب‌شان در یک جوب نمی‌رود

نماینده مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه باید تکلیف سیاست خارجه کشور مشخص شود، گفت: تمام تاجران در دنیا تلاش می‌کنند هزینه مبادلات اعم از حمل و نقل، مبادلات پولی، جابجایی کالا و محصولات را کاهش دهند؛ اما وقتی ما این مسیرها را دور می‌زنیم یعنی هزینه را افزایش می‌دهیم و این به معنی آن است که تولید کنندگان و بازرگانان خودمان را از میدان رقابت دور می‌اندازیم.

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره اینکه رویکرد دولت با حضور محسن رضایی، مخبر، رهبر و خاندوزی در تیم اقتصادی به چه شکل پیش خواهد رفت، اظهار داشت: گفتنش سخت است؛‌ این تیمی که آقای رئیسی تعیین کرده و کنار هم قرار داده است، اگر قبله واحد و برنامه مشخصی برای رسیدن نداشته باشند، طبیعی است که هر کسی در آن می‌خواهد به صورت سلیقه‌ای پیش برود که در مسیر به تناقض با یکدیگر بر می‌خورند.

وی افزود: یک وقتی ما نقشه‌ای داریم و همه مهندسان جمع شده‌اند برای اینکه آن را اجرایی کنند و  یک وقت نیز هر مهندسی می‌خواهد نقشه خود را پیاده کند؛ آن وقت است که به اختلاف می‌خورند؛ مشکل ما نبود آن نقشه‌ای است که می‌خواهیم به طرفش برویم. در نتیجه ممکن است هر کدام از این آدم‌ها حرفی را بزنند که آبشان با یکدیگر در یک جوب نرود و فرصت‌ها و زمان را از دست دهند.

بدون گفت‌وگوهای برجامی و FATF ، رسیدن به توسعه سخت است/ اعضای تیم اقتصادی دولت برنامه واحد نداشته باشند، آب‌شان در یک جوب نمی‌رود

پزشکیان درباره مذاکرات و اینکه چه آینده‌ای خواهد داشت، گفت: بر اساس تجربه‌هایی که در طول تاریخ وجود دارد هیچ کشوری با بستن مرزهایش به جایی نرسیده و توسعه در این شرایط امکان‌پذیر نیست؛ ضمن اینکه تمام تاجران در دنیا تلاش می‌کنند هزینه مبادلات اعم از حمل و نقل، مبادلات پولی، جابجایی کالا و محصولات را کاهش دهند؛ اما وقتی ما این مسیرها را دور می‌زنیم یعنی هزینه را افزایش می‌دهیم و این به معنی آن است که تولیدکنندگان و بازرگانان خودمان را از میدان رقابت دور می‌اندازیم و آنها مجبور هستند برای رسیدن، مسیر طولانی‌تری را طی کنند در نتیجه آن کسی که زودتر می‌رسد، برنده‌تر است.

این نماینده مجلس یازدهم تصریح کرد: بنابراین با این ساختار و اینکه FATF را قبول نمی‌کنیم، اگر برجام و گفت‌وگوهای بعدی را نپذیریم و نتوانیم با دنیا گفت‌وگو کنیم و بعد بگوییم توسعه پیدا می‌کنیم، کار بسیار سختی است.

وی ادامه داد: حالا باید تیم جدید بروند وین ببینیم چه می‌کنند؛ یا باید بنشینند گفت‌وگو کرده و مسائل را حل کنند یا وقت تلف نکنند، آن چیزی را که می‌گویند، اجرا کنند که البته من نمی‌دانم چه هست.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.