بهترین روش کاهش وزن از طریق رژیم غذایی

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ سلامت

بهترین روش کاهش وزن از طریق رژیم غذایی

کارشناس ارشد رژیم و تغذیه درمانی گفت: رژیم کم کربوهیدرات و کم چرب سبب کاهش وزن و چربی می‌شود.

الهه ربانی در رابطه با رژیم کم کربوهیدرات و کم‌چرب، اظهار کرد: رژیم کم کربوهیدرات به عنوان کمتر از ۴۵ درصد انرژی دریافتی از کربوهیدرات و رژیم کم چرب رژیمی با کمتر از ۳۰ درصد چربی تعریف می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق برخی از تحقیقات و مطالعات انجام شده، رژیم کم کربوهیدرات در کاهش وزن و چربی بدن موثر است، افزود: هر کدام از رژیم‌ها که افراد بیشتر در طولانی مدت پایبند آن باشند و به کاهش کالری کمک کند، گزینه مناسب‌تری است.

این کارشناس در پاسخ به این سئوال که کدام رژیم ریسک ابتلا به بیماری‌ها را بیشتر کاهش می‌دهد، تصریح کرد: رژیم کم کربوهیدرات و کم چرب به دلیل اینکه هر دو منجر به کاهش وزن می‌شوند، در کاهش بیماری‌ها موثر بوده، با این حال رژیم کم کربوهیدرات در کاهش کلسترول خون موثرتر عمل کرده است.

کارشناس ارشد رژیم و تغذیه درمانی به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه کرد: غذاهای پر پروتئین و پرفیبر در سیری به افراد کمک می‌کند و کل کالری دریافتی را کاهش می‌دهد.

ربانی در رابطه با تاثیر رژیم کم کربوهیدرات در افراد ورزشکار، خاطرنشان کرد: افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند از رژیم کم کربوهیدرات دوری کنند، زیرا سبب خستگی و کاهش عملکرد در آنان می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.