منتور کیست؟ به چه کسی منتور می‌گویند و رابطه‌ی منتورینگ به چه معنا است؟

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ دنیای فناوری

منتور کیست؟ به چه کسی منتور می‌گویند و رابطه‌ی منتورینگ به چه معنا است؟

انسان همیشه در طول تاریخ به دنبال کشف خود و پیدا کردن راهی برای برتری‌جویی بوده است. اکنون‌که از این موضوع صحبت می‌کنیم غرض دیگر برتری نظامی، بدنی، کمی و… نیست، بلکه منظور برتری نرم و ذهنی است. این مهم در حوزه‌ی «تعالی فردی» که از آن با نام‌‎های دیگری ازجمله «رشد و توسعه فردی» نیز یاد می‌شود، نقش بسیار حیاتی بازی کرده به‌طوری‌که امروزه تمام افراد به معنای واقعی «موفق»، در زندگی شخصی و کاری خود کاملاً فردی «متعالی» هستند. فردی که هدف یا چشم‌اندازی «بمب»، به معنی بزرگ، مهیج و بی‌باکانه دارد، آن را در زندگی خود کشف کرده و در تمام لحظات زندگی‌اش به دنبال تحقق آن است. در این مقاله به توضیح این موضوع که واقعاً «منتور کیست» خواهیم پرداخت.

 

به چه کسی منتور ‌می‌گوییم؟

در حالت کلی، در دنیا سه دسته از افراد هستند که به دیگری آموزش می‌دهند: ۱. معلم‌ها ۲. مربی‌ها ۳. منتورها

معلم وظیفه دارد تا علم را به شما بیاموزد و پس از پایان مأموریتش، رابطه‌ی آموزشی به پایان می‌رسد.

مربی وظیفه دارد تا مهارت را به شما بیاموزد و پس از پایان مأموریتش، همچون معلم‌ها، رابطه‌ی کوچیک به پایان خواهد رسید.

منتور وظیفه دارد بر اساس نیاز و هدف منتی (فرد خدمت گیرنده در رابطه‌ی منتورینگ) که در ابتدای راه با کمک منتور و منتی مشخص می‌شود، علم یا دانش و همچنین مهارت یا توانش را به منتی بیاموزد و «تضمین» کند که او به هدف‌ خود خواهد رسید. نکته اصلی این است که منتور عملکرد خود را ‌تضمین می‌کند، چراکه راه موردنظر منتی را پیموده و از چالش‌ها و فرصت‌های آن به‌خوبی باخبر است.

اگر بخواهیم با مثالی این موضوع را توضیح دهیم باید این‌گونه آن را بیان کنیم:

فرض کنید که هدف فتح قله باشد، حال اگر فردی به‌صورت تئوری به شما بیاموزد که چگونه باید یک قله را فتح کنید، او یک «معلم» است. اگر فردی که خود مهارت عملی این کار را یاد داشته، در کنار شما باشد و البته تنها یک‌قدم جلوتر باهم به‌سوی فتح قله حرکت کنید، او یک «مربی یا کوچ» است. حال اگر فردی یک یا چند بار قله را فتح کرده باشد، هم دانش و هم توان این کار را در اختیار دارد، و در کنار فرد قرارگرفته و نفس به نفس همراه او بماند تا قله را فتح کند، به او «منتور» می‌گویند که این قابلیت را در عملکرد خود دارد که نتیجه را برای منتی یا همان فرد خدمت گیرنده تضمین کند.

درواقع در این سبک آموزشی، منتور یا تعالی‌گر توانمندی‌ها و دانش فرد را افزایش می‌دهد و همچنین به او کمک می‌کند تا کاملاً عمیق خود را از جنبه‌های مختلف بشناسد، دستش را بگیرد و پابه‌پا در راه رشد و بالندگی همراهی‌اش کند. در زمان‌های قدیم، در عرفان شرقی افرادی به نام مرشد (ارشادکننده) در فقه اسلامی وجود داشتند که مریدان یا پیروان خود را در مسیر عرفان و تعالی، رشد می‌دادند. دقیقاً غرب از همین فرهنگ و مفهوم استفاده کرد و امروز منتورینگ را به جهان معرفی می‌کند.

 

 

علل موفقیت منتور

منتورینگ در دنیای امروزی روشی بسیار موفق و مطمئن برای تحقق خواسته‌ها در فضای رشد و تعالی فردی، خانواده و کسب‌وکار است. همان‌طور که ما در مدرسه تعالی راه آوران رشد، سال‌هاست که مباحث و دوره‌های آموزشی خود را در خصوص تعالی به همین روش ارائه می‌کنیم، سه علت را عامل موفقیت یک منتور می‌دانیم.

دانش: همان اقیانوس گسترده و سطحی در زمینه‌های متعدد است و یک بخش عمیق در این اقیانوس پهناور، حوزه‌ی تخصصی منتور است. به این معنا که فرد می‌بایست در تمام زمینه‌ها اطلاعات مفید و عام داشته و در حوزه‌ی تخصصی خود دانشی عمیق داشته باشد.

بینش: درک شفاف، روشن و عمیق از یک مشکل یا موقعیت یا چالش است. منتور باید بینشی عمیق و وسیع داشته باشد. وقتی بینش عمیق باشد، ابعاد هر مسئله برای او قابل‌شناسایی است و پیدا کردن راهکار نیز برایش دیگر دشوار نخواهد بود. به این بینش، بصیرت یا خردمندی گویند.

توانش: به معنی مهارت است. هر منتور، بخصوص در حوزه‌ی تعالی باید ۲۰ نوع مهارت شامل مهارت‌های تخصصی و عمومی بیاموزد و می‌توان گفت که همه‌ی ما انسان‌ها به ۱۲ مهارت عمومی مورد بحث در این حوزه نیازمندیم (برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مهارت‌ها، می‌توانید به کتاب دلیل راه تعالی فردی مراجعه کنید.)

اگر هنوز مسیر تعالی را جدی شروع نکرده‌اید، سنگ بزرگی جلوی پایتان قرار ندارد. کافی است تنها بخواهید و در کنار منتوری خوب و متعالی، خواهید توانست این قدم بزرگ را برداشته و به سمت یک زندگی لذت‌بخش و پر از امید و موفقیت حرکت کنید.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۰۵-۰۹ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.