طراحی و سئو سایت در کرج با وبری

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ دنیای فناوری

طراحی و سئو سایت در کرج با وبری

در شروع این مقاله باید گفت که تفاوت های زیادی بین سئو و طراحی سابت وجود دارد.اگر چه در برخی از موارد با هم اشتراکاتی دارند ولی ما قصد داریم به مقایسه آن ها بپردازیم. تقریبا تمام کسب و کارها می توانند با راه اندازی و طراحی سایت فروش خود را در این حوزه افزایش دهند.اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود و الزاما با داشتن وب سایت نمی توان تضمینی برای فروش بیشتر محصولات کرد و دقیقا در این موارد سئو حایز اهمیت و مورد توجه قرار می گیرد.

فرآیند کسب وکار آنلاین و اینترنتی دارای دو مرحله می باشد; مرحله اول راه اندازی وب سایت در زمینه کسب وکار مربوطه که با ایجاد سایت فروشگاهی یا خدماتی انجام می شود. مرحله دوم فراتر از طراحی بوده و وظیفه اصلی آن سئو سایت می باشد که مربوط به تبلیغات, فروشندگی و…است.

سئو یکی از مهمترین بخش های حیاتی و ضروری وب سایت بوده که با سرعت دو برابر در حال توسعه و رشد می باشد و پس از طراحی باید اجرا شود

اجازه دهید مقایسه طراحی سایت و سئو را با یک مثال توضیح داده شود; تصور کنید یک کسب و کار دارید که دارای اجناس فراوان برای فروش می باشد. ابن کسب و کار شما نیازمند تبلیغات و بازاریابی است که تمامی این ویژگی ها در سئو خلاصه می شود. یکی از اهداف مهم سئو, بهتر دیده شدن و سریع به فروش رساندن محصولات می باشد که از وظایف سئو کار همین موضوع است که با تمرکز بر وب سایت, ابزارهای ضروری در جهت تبلیغات را به کار می برد.

مهمترین بخش سئو که از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده, رابط کاربری یاUX  نام دارد و به معنی تسهیل استفاده از وب سایت توسط کاربر می باشد. در طراحی به رابط کاربری توجه زیادی می شود ولی در مقوله سئو که اساسی ترین موضوع می باشد, توجهی به آن ندارند. برای مثال قابلیت breadcrumbs  که  اکثر برنامه نویسان وب سایت به آن توجه می کنند ولی موضوع اصلی در این است که مفاهیم این چنینی برای کاربر قابل فهم باشد و موجب عدم درک درست از آن نشود.

UI   سایت چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

مجموعه اقداماتی که در بخش های مختلف سایت از قبیل: آیکون ها, طراحی نمایش تصاویر, افزونه ها و…انجام می شود تا تجربه کاربری وب سایت بالا رفته و در نهایت موجبات رضایت مشتریان وب سایت را فراهم کند  را UI  می گویند. در این رابطه تفاوت اساسی بین سئو و دیزاین سایت وجود دارد. چرا که در بهینه سازی سایت کمنر به این مقوله توجه شده و سایت را با کمبودهای ساختاری مواجهه می کند.

مقایسه راه اندازی سایت و ارتقای آن

در واقع هدف طراحی سایت این می باشد که با ایجاد چارچوب کلی در وب سایت , سیستم های مدیریت محتوایی را بهبود داده و باعث راحتی کار در استفاده از وب سایت ها می شود. اکثر افرادی که اقدام به طراحی سایت می کنند, توجهی به بهینه سازی افزونه ها و قالب وب سایت نمی کنند ولی در سئو این چنین نیست. یکی از پارامتر های رتبه دهی موتور های جستجو به وب سایت ها, بهینه سازی و سئو آن می باشد که امروزه با توجه به مهم بودن این موضوع تلاش های زیادی از سوی طراحان سایت می شود تا به رضایت گوگل دست یابند.

تفاوت های سئو و طراحی در بخش های گرافیکی

یکی از بخش های جذاب که نقش بسیار مهمی در سئو و طراحی سایت دارد, نمایش های گرافیکی است که مربوط به دو حوزه UX  و UI می باشد. هر وب سایتی که از طرح های گرافیکی استفاده کند, امتیاز مثبتی برای کسب رتبه در موتورهای جستجو از قبیل گوگل و یاهو دارند.

تاثیر سرعت و حجم اطلاعات در وب سایت ها

اکثر وب سایت هایی که با زبا برنامه نویسی  Html  CSS  JS  و … کد نویسی می شوند به علت حجم بالای کدها, فشرده و بهینه نبوده واز سرعت مناسبی برخوردار نیستند. هدف سئو کاهش حجم محتوای موجود در سایت می باشد تا در هنگام بارگیری وب سایت, با کاهش سرعت مواجهه نشود. همانطور که در مباحث قبلی نیز به آن اشاره شد; سرعت وب سایت یکی از پارامترهای مهم در رتبه دهی سایت ها توسط موتورهای جستجو می باشد.

تاثیر محتوا و مطالب کپی

یکی دیگر از تفاوت های سئو با طراحی وب سابت در یونیک بودن محتوا می باشد. با توجه  به توسعه الگوریتم های گوگل مبنی بر شناسایی محتوای کپی, رقابت در این حوزه نسبت به گذشته کمی سخت تر شده و وب سایت هایی می توانند در رتیه بالاتری قرار گیرند که با تفکر گذشته حرکت نکنند. این مبحث یکی از مباحث اساسی است که هر طراح سایت و سئو کار در این زمینه باید به آن توجه کرده و اشرافیت لازم در این حوزه را کسب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین توسعه وب سایت خود می توانید با گروه برنامه نویسی و یهینه سازی سایت یعنی گروه وبری در ارتباط باشید.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۰-۰۴-۱۶ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.