جاذبه های گردشگری در شهرهای مختلف کشور ترکیه

۱۳۹۹-۱۲-۱۸ سرگرمی

کشور زیبا و پر جاذبه ترکیه یکی از ده کشور دیدنی دنیاست که خوشبختانه از سمت شمال غربی با مرزهای ایران همسایه بوده و همواره گزینه اول برای سفر اغلب گردشگران ایرانی است . این کشور زیبا دارای امتیازات فراوان بوده که داشتن طبیعت شگفت انگیز و آب و هوای مدیترانه ای یکی از آن هاست . این کشور در امتداد دریای مدیترانه و دریای اژه قرار گرفته و همین موضوع سبب پدید آمدن طبیعتی شگفت انگیز شده است . این کشور دارای شهرهای توریستی متعددی است که برخی با وجود طبیعت زیبا و امکانات رفاهی و تفریحی فراوان میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا به این سمت می کشاند . شهرهای آنتالیا ، مارماریس ، بدروم و استانبول از جمله قطب های گردشگری پر طرفدار در این کشور اند .

در ادامه مطلب سفر باتو ، با ما همراه باشید تا گوشه و کنار این کشور شگفت انگیز را بهتر بشناسم :

قلعه پنبه‌ای و شهر هیراپولیس

قلعه پنبه‌ای در تور استانبول ارزان  قیمت منطقه شگفت انگیز است که در کمتر نقطه ای از این کره خاکی به چشم می خورد . این منطقه در طی هزاران سال و بر اثر فرسایش شیمیایی زمین پدید آمده که نتیجه آن ساختار پلکانی زمین و تشکیل حوضچه های آب متعدد بر روی هر پله است که در نهایت منظره ای زیبا را خلق نموده است .   قلعه پنبه ای در جنوب کشور ترکیه , در استان دنیزلی  قرار دارد و همانطور که گفتیم با گذشت هزاران سال پدید آمده است . حوضچه ‌های مختلفی که بر روی هر پله وجود دارد ، آب گرم چشمه را به پایین منتقل می کند و جالب اینجاست که دمای آب در هر پله با نقاط دیگر آن متفاوت است . گردشگران پای خود را به درون آب این حوضچه ها گذارده و در آن قدم می زنند و گفته می شود آب گرم این چشمه خواص درمانی بسیاری دارد .

در نزدیکی این منطقه شهر باستانی هیراپولیس قرار دارد که جاذبه تماشایی بعدی است و با هزار سال قدمت ، شکوه امپراتوری یونانیان باستان و رومیان را به نمایش گذارده است . هیراپولیس در شمال قلعه پنبه ای قرار دارد و با قدم گذاردن در آن شاهد تماشای ویرانه ‌های به جامانده از تمدن هزار ساله این سرزمین خواهید بود .  بازدید از معابد ، حمام های باستانی ، آمفی تئاتر و سایر بخش‌های به جا مانده از هیراپولیس با بسیار جذاب خواهد بود  .

مسجد سلیمیه

در کشور ترکیه مساجد باشکوه فراوانی وجود دارد که همگی قرن ها قدمت داشته و شکوه امپراتوری عثمانی را به نمایش گذارده اند که یکی ازمشهورترین و البته زیباترین آن ها مسجد سلیمیه نام دارد . این بنا در شهر ادیرنه قرار دارد و به خاطر زیبایی وصف ناشدنی در فهرست سازمان جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است . ادیرنه شهری باستانی است که قدمتی هزاران ساله داشته و ردپای تمدن و تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین در گوشه و کنار آن پیداست . باید افزود شهر ادیرنه در غربی ترین نقطه کشور ترکیه واقع شده و با کشور های یونان و بلغارستان همسایه است .

و اما هانطور که گفتیم مسجد سلیمیه یکی دیگر از بناهای به یادگار مانده از دوران عثمانی است که  توسط معمار مشهور آن دوران ، میمار سینان  بنا شده است . همچنین باید افزود مسجد سلیمیه یکی از برجسته ترین آثار این معمار به شمار می‌رود و از تزئینات و طراحی های داخلی آن بازدید کنندگان را برای ساعت ها مبهوت و شگفت زده می نماید . بلندترین مناره‌ این مسجد هشتاد و دو متر ارتفاع دارد و از تقریبا از همه نقاط شهر ادیرنه قابل رویت است . در اطراف این مسجد بناهای تاریخی دیگری همچون چند مدرسه تاریخی ، بازار سرپوشیده و کتابخانه به چشم می خورد که بازدید از همگی آن ها را به شما تویه می کنیم .

پارک ملی گورمه و مرکز صخره‌های کاپادوکیه

این منطقه اسرار آمیز در بخش‌ های مرکزی کشور ترکیه ، و در شهری به نام گورمه واقع شده است که اغلب از چشم گردشگران ایرانی دور مانده اما از نقاط پرطرفدار برای گردشگران اروپایی است .  سنگها و صخره های عظیم الجثه در این منطقه سبب شهرت جهانی آن شده است . این منطقه پر رمز و راز و ناشناخته که آن را اصطلاحا دودکش‌های جن کاپادوکیه می نامند در طی میلیون ها سال و در اثر فرسایش به شکل تندیس هایی زیبا پدید آمده اند که سوژه ناب برای عکاسان دنیا شده اند . گردشگران سوار بر بالون های رنگارنگ شده و چشم انداز زیبای این منطقه را از بالا نظاره می کنند .

تور کیش ارزان سفر باتو را از دست ندهید.

شهر سافران‌بولو

بر اساس مطلب سایت سفر باتو ، شهر تاریخی و زیبای سافران بولو که گویی با گذشت زمان و زندگی مدرن شهری میانه ای نداشته و با گذشت قرن ها چهره تاریخی خود را حفظ نموده ، تنها چند ساعت با آنکارا فاصله دارد  . قدمت این شهر به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد و از گذشته ها یعنی در دوران عثمانیان مورد توجه قرار داشت . در آن زمان محل اتصال شرق به غرب این امپراتوری بود و یکی از قطب اقتصادی عثمانیان بشمار می رفت .  کشت زعفران نیز در این شهر مرسوم است و به همین خاطر آن را سافران بولو می نامند .

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۱۲-۱۸ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.