داوطلبان چشم انتظار نتایج اولیه کنکور دکتری

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ جامعه

کنکور دکتری ۱۴۰۰ با همه اعتراضاتی که برای تعویق داشت، بالاخره برگزار شد و حالا داوطلبان منتظر هستند تا نتایج کار خود را ببینند.

از همان ابتدا که زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد، برخی از داوطلبان شروع به اعتراض کردند و خواستار انتقال آن به اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ شدند. البته تعداد معترضین بسیار کمتر از آزمون سال ۹۹ بود و پیش‌بینی برگزاری آزمون در موعد مقرر دشوار نبود.

در واقع معترضین اولیه تنها به مسئله کرونا توجه نداشتند و معتقد بودند حتی در شرایط غیرکرونایی هم فرصت کافی برای آمادگی آزمون سال بعد ندارند؛ چرا که نتایج کنکور ۹۹ دیر اعلام شده است.

برگزاری آزمون استخدامی و آزمون کارشناسی ارشد فراگیر هم تقریباً خیال همه را راحت کرد که سازمان سنجش آموزش کشور قصد تغییر تاریخ برگزاری هیچ آزمونی را ندارد. در عوض همه همت سازمان سنجش صرف برگزاری ایمن کنکور شد تا همه شرایط لازم را برای حفظ سلامتی داوطلبان و عدم ابتلا به کرونا به کار گیرد. زدن ماسک هایی نظیر ماسک N95 برای کلیه داوطلبان ضروری بود و همه می‌بایست پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند.

در واقع از همان محل ورودی به ساختمان تا آخرین دقایق برگزاری کنکور، تلاش شد تا سلامتی داوطلبان به خطر نیفتد. ضمن این که برگزاری کنکور داوطلبان مبتلا به کرونا در محلی دیگر و جدا کردن موارد مشکوک هم از دیگر فعالیت های سازمان سنجش بود. استفاده از امکاناتی نظیر کانکس هلال احمر و نظایر آن ها اقداماتی است که می‌تواند در سلامت داوطلبان موثر باشد

حالا با برگزاری آزمون داوطلبان منتظر اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۰ هستند تا پس از انتخاب رشته و اعلام نتایج انتخاب رشته، آماده مصاحبه‌های دکتری شوند.

البته بسیاری از داوطلبان از همین الان شروع به کسب آمادگی برای مصاحبه‌ها کرده‌اند و تلاش می‌کنند تا با ارتقای رزومه و‌به ویژه سطح زبان انگلیسی و معلومات عمومی رشته مورد نظر به آمادگی لازم برای کنکور دست یابند.

شرایطر کرونایی کشور هم در حال تغییر است و در صورت توزیع انبوه واکسن ممکن است وضعیت برای برگزاری حضوری مصاحبه‌ها هم ایجاد شود؛ چیزی که برخی داوطلبان حتی سال گذشته هم به دنبال آن بودند و اعتقاد داشتند که مصاحبه غیرحضوری امکان شناخت دقیق داوطلبان را ایجاد نمی‌کند.

البته وزارت بهداشت که حتی قید مصاحبه غیرحضوری را هم زد و تنها از داوطلبان خواست تا با تهیه کلیپی از خود و معرفی خود در آن کلیپ جای خالی مصاحبه را پر کنند.

گرچه هنوز زمان دقیقی از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است اما به نظر می رسد زمان اعلام نتایج دکتری ۱۴۰۰ اردیبهشت ماه باشد و پس از اعلام نتایج هم فرآیند انتخاب رشته آغاز شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.