ارتباطات هوشمندانه در ایران دیجیتال با ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ دنیای فناوری

ارتباطات هوشمندانه در ایران دیجیتال با ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا

توسعه فناوری‌های نوین دیجیتال مانند اینترنت اشیاء سبب شده است در سال‌های اخیر، فرصت‌های ویژه‌ای در حوزه­های مختلف صنایع مانند بخش انرژی، کشاورزی، مدیریت شهری و …. فراهم شود. به طوریکه پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۲۱ میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل شوند.

به گفته مهدی روحانی نژاد، مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران، در نشست اسکایپی با خبرنگاران، از این تعداد ابزار ۱۱.۷ میلیارد وسیله یعنی حدود ۵۴ درصد از آنها به اینترنت اشیا وصل می‌شوند.

اینترنت اشیا، نسل سوم اینترنت است که از طریق آن شبکه ای مرتبط از تقریباً تمامی ابزار و اشیا الکترونیک ایجاد می‌شود. همچنین در ایران نیز حدود ۲۰۰ میلیون اشیا یا دستگاه به اینترنت متصل می شود.

گروه علمی تحلیلی طیف، پس از مطالعه و رصد این فضای بسیار مهم و حساس، بر آن شد تا برای سومین سال متوالی رویداد “هفته ایران دیجیتال ” را با شعار ارتباطات هوشمندانه (Intelligent Connectivity) و با هدف بررسی آخرین روند­ها و تحولات فناوری نوین در کشور و ارایه دستاورد­های شرکت­های فعال در زمینه پیاده­سازی خدمات دیجیتالی برگزار کند.

این رویداد از روز شنبه ۲۵ بهمن ماه آغاز شده و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه ۹۹ در سالن ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی ایران نیز میزبان فعالان حوزه اینترنت اشیا در ایران خواهد بود و آخرین دستاوردها و برنامه‌های توسعه‌ای ایران در این زمینه به نمایش گذاشته خواهد شد.

این رویداد هفتگی در قالب سمینارها و نشست‌های تخصصی به‌صورت حضوری و مجازی با محوریت سه موضوع نسل پنجم تلفن‌همراه (۵G)، اینترنت اشیا (IoT) و هوش مصنوعی (AI) برگزار می‌شود و مزایده باندهای فرکانسی ۵G، خدمات نوین در ۵G، آینده ارتباطات ثابت در ایران، هوشمندسازی مصرف انرژی، آینده کشاورزی هوشمند در ایران و فینال چهارمین لیگ اینترنت اشیای کشور، موضوعات نشست‌های آن هستند.

باتوجه به شرایط ناشی از شیوع  کووید-۱۹، بخش‌های نمایشگاهی و نشست‌های کلیدی این رویداد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا و با محدودیت و کنترل تعداد بازدید برگزار خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.