خبر بد فائوچی به آمریکایی‌ها درباره کرونای انگلیسی

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ سلامت

خبر بد فائوچی به آمریکایی‌ها درباره کرونای انگلیسی

مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی آمریکا جمعه هشدار داد که تا اواسط بهار کرونای انگلیسی به گونه غالب در آمریکا تبدیل خواهد شد.

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی جمعه گفت که گونه جدید ویروس کرونا که از آن با نام کرونای انگلیس یاد می‌شود تا اواسط بهار به عنوان گونه غالب در آمریکا تبدیل خواهد شد.

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «برآوردها در خصوص گونه انگلیسی این است که در پایان ماه مارس و اوایل ماه آوریل، کرونای انگلیسی به عنوان گونه غالب در کشور تبدیل شود.»

فائوچی گفت هنوز مشخص نیست که آیا گونه آفریقای جنوبی ویروس کرونا به عنوان رشته اصلی ابتلای در آمریکا و در نهایت سیطره در این کشور تبدیل خواهد شد یا خیر.

بحران کرونا در بسیاری از شهرهای آمریکا به قدری جدی شده است که حتی سردخانه‌ها اکثراً مملو از اجساد شده است به طوریکه اخیراً روزنامه انگلیسی «گاردین» گزارش کرد که بحران کرونا در لس آنجلس به حدی وخیم شده که صنعت کفن و دفن در آن فروپاشیده و سردخانه‌ها و مراکز تدفین مملو از اجساد است و خانواده‌ها به جای عزاداری برای عزیزانشان باید راهی برای به خاک سپردن آن‌ها پیدا کنند.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

منبع: فارس

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.