جزییات اجباری شدن ماسک از هفته آینده/ این افراد جریمه می‌شوند

۱۳۹۹-۰۷-۱۶ جامعه

جزییات اجباری شدن ماسک از هفته آینده/ این افراد جریمه می‌شوند

استاندار تهران با اشاره به رعایت محدودیت های کرونایی در آرایشگاه‌های زنانه ۲۴ درصد و قهوه‌خانه‌ها ۳۵ درصد از تشدید نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

 انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه شورای هماهنگی ترافیک در مورد اعمال محدودیت ها کرونایی و بررسی میزان انجام آن اظهار داشت: از روز ۱۲ مهرماه کمیته نظارت به شدت موضوع رعایت محدودیت های اعلام شده را در دستور کار قرار داده که در این زمینه دستگاه‌های دولتی به خوبی پروتکل ها را اجرا می‌کنند همچنانکه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به صورت ۱۰۰ درصدی در فضای مجازی آموزش دارند و موزه ها تعطیل هستند.

وی ادامه داد: آرایشگاه‌های زنانه در ۱۳ و ۱۴ مهر ماه ۲۴ درصد و قهوه‌خانه‌ها ۳۵ درصد محدودیت های کرونایی را رعایت کردند که تا رسیدن به بالای ۸۰ درصد فاصله داریم بر این اساس اکیپ‌های نظارت بیشتر شده تا نظارت‌ها تشدید شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه اجباری شدن استفاده از ماسک از شنبه در تهران اجرایی می شود عنوان کرد: در مورد کسانی که مبتلا به کرونا هستند و با آگاهی از ابتلاء در جامعه حضور پیدا می‌کنند و از وسایل حفاظتی استفاده نمی‌کنند یا کسی که مبتلا و بیمار است اما کتمان می‌کند پیشنهاد شده جرایمی در نظر گرفته شود.

محسنی بندپی سپس گفت: در محیط‌هایی مثل پاساژها، مراکز تجاری و جاهایی که افراد مراجعه می‌کنند مقرر شده در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی با متولیان آن مراکز برخورد شود و برای مردم عادی سعی شده که با اغناع‌سازی، توصیه و تذکر اقدامات پیگیری شود و حتی بسیجیان نیز اعلام آمادگی کردند که گشت بزنند و به افرادی که دلیل عدم رعایت آنها نداشتن ماسک می باشد، ماسک در اختیار آنها قرار دهند.

وی تاکید کرد: مردم هر گونه اعلام شکایت از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را می توانند به سامانه۱۹۰ و همچنین معاونان سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران مطرح کنند، و قرار شده به مرور اکیپ های نظارتی را تقویت کنیم.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۷-۱۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.