آمار مبتلایان کرونا از ۳هزار نفر گذشت/ اعلام تعداد قربانیان/ وضعیت کدام استان‌ها قرمز است؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۸ سلامت

آمار مبتلایان کرونا از ۳هزار نفر گذشت/ اعلام تعداد قربانیان/ وضعیت کدام استان‌ها قرمز است؟

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۱۴۴ نفر طی شبانه روز گذشته خبر داد.

 «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۴۹  بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۹۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به چهار صد و ۱۶ هزار و ۱۹۸ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۳ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

لاری ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۳۵۵ هزار و ۵۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۳۸۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

منبع: خبرآنلاین

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۶-۲۸ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.