متوسط قیمت مسکن در تهران در مرداد اعلام شد

۱۳۹۹-۰۶-۱۰ اقتصاد

متوسط قیمت مسکن در تهران در مرداد اعلام شد

بانک مرکزی در گزارشی از افزایش ۱۰.۵ درصدی قیمت مسکن در مرداد ۹۹ در تهران نسبت به تیر امسال خبر داد و اعلام کرد: متوسط قیمت مسکن هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی ۲۳.۱ میلیون تومان شد.

مطابق گزارش بانک مرکزی در مردادماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۹۱۰۰ واحد مسکونی رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۳۵.۴ و ۱۷۵.۸ درصدی افزایش را نشان می‌دهد.

متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی شهر تهران ۲۳ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب معادل ۱۰.۵ و ۷۷.۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در مردادماه امسال حاکی از آن است که از مجموع واحدهای معامله شده واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۸.۵ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. سهم مذکور در مقایسه با مردادماه سال گذشته حدود ۳.۳ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل سهم واحدهای با قدمت ۱۱ تا ۱۵ سال، ۱۶ تا ۲۰ سال و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است.

بر اساس اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک از مرز ۵۴ میلیون تومان عبور کرده است.

در تیرماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک ۴۵میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود. در تیرماه همچنین متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران حدود ۲۱ میلیون تومان بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۶-۱۰ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.