کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان جهان شد

۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ورزش

کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان رقابت های جهانی در گرجستان شد و پس از ۲۰ سال عنوان قهرمانی جهان را تکرار کرد.

به گزارش ۲۴، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با دو مدال طلای امید آرامی در ۴۲ کیلوگرم و یوسف حسینوند در وزن ۶۳ کیلوگرم و دو نقره محمدرضا مختاری در وزن ۵۸ کیلوگرم و وحید دادخواه در وزن ۱۰۰ کیلوگرم و پنج عنوان پنجمی توسط محمد محرابی (۴۶ کیلوگرم)، پویا دادمرز (۵۰ کیلوگرم)، محمدرضا رستمی (۶۹ کیلوگرم)، حسین فروزنده (۷۶ کیلوگرم) و حسن فروزنده(۸۵ کیلوگرم) به عنوان قهرمانی جهان رسید.

پس از ایران که با ۶۸ امتیاز قهرمان جهان شد، آذربایجان و ترکیه هر دو با ۶۳ امتیاز و بدلیل مرغوبیت مدال به ترتیب دوم و سوم شدند و روسیه با ۶۲ امتیاز نتوانست روی سکو بایستد و چهارم شد.

بر اساس این گزارش، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران پس از ۲۰ سال قهرمان جهان شد. پیش از این تیم نوجوانان ایران در سال ۱۹۹۶ و در تهران به عنوان قهرمانی جهان رسیده بود.

همچنین این اولین قهرمانی جهان در خارج از خانه برای تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران به حساب می آید.

در روز دوم این رقابت ها در شهر تفلیس گرجستان، نتایج زیر بدست آمد:

در وزن ۴۲ کیلوگرم امید آرامی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل اختیار بوتیروف از ازبکستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر مقابل آدم بوراک اوزن از ترکیه به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار ولادیسلاو کوزکوف از اوکراین را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۴۶ کیلوگرم محمد محرابی نیکلاس اوهلن از سوئد را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد وی در دور دوم نیز مقابل آشوت مخیتاریان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر  صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل اسکندراف از آذربایجان با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل رامی دلگادو از مکزیک ۹ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۹ کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور نخست مقابل اولو غنی زاده از آذربایجان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، رستمی در گروه بازنده ها ابتدا تموربک جورابویف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و سپس لوان گوگووا از گرجستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت اما در این دیدار مقابل یاسین دوغوکان توران از ترکیه ۷ بر یک شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۷۶ کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود، وی در دور دوم مقابل ساجان ساجان از هند با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید فروزنده در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الکساندر کوماروف از روسیه با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، فروزنده به گروه بازنده ها رفت و با نتیجه ۴ بر ۲ و ضربه فنی واهه پوقوسیان از ارمنستان را شکست داد تا در دیدار رده بندی به مصاف علی هلیل هونج از ترکیه برود که در این مسابقه ۲ بر یک از حریف ترکیه ای خود شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۸۵ کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر مقابل لیاس پاگکالیدیس از یونان به پیروزی رسید وی در دور دوم نیز فیلیپ رادیف از بلغارستان را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ژانتاس نورگالی از قزاقستان با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل الکس زوکه از مجارستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار ۲ بر یک مغلوب ایهار یاراشویچ از بلاروس شد و به عنوان پنجم رسید.

در روز نخست این مسابقات نیز تیم ایران صاحب یک مدال طلا و دو مدال نقره شده بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.