استجازه روحانی از رهبر انقلاب درباره وزارت صمت

۱۳۹۹-۰۵-۲۹ سیاست

استجازه روحانی از رهبر انقلاب درباره وزارت صمت

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان این که انتصاب سرپرست جدید وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت نیاز به استجازه از رهبر معظم انقلاب داشت، گفت: هنوز گزینه وزارت صمت برای معرفی به مجلس، نهایی و مشخص نشده است.

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری، درباره روند معرفی گزینه جدید برای وزارت صنعت، ‌ معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی و محدوده زمانی استجازه از رهبر معظم انقلاب برای انتصاب سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: طبق فراز آخر اصل ۱۳۵ قانون اساسی مورد تفسیر حاضر شورای نگهبان رییس جمهوری نمی‌تواند بیش از ۳ ماه وزارتخانه ای را با سرپرست اداره کند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری یادآور شد: با عنایت به این که مدت ۳ ماهه سرپرستی حسین مدرس خیابانی در این وزارتخانه منقضی و به اتمام رسیده بود و مجلس شورای اسلامی نیز به وزارت او رای اعتماد نداد، بنابراین تنها راه باقی مانده این بود رییس جمهوری برای انتصاب سرپرست جدید از رهبر معظم انقلاب استجازه می‌کرد.

امیری تاکید کرد: رییس جمهوری به منطوق فراز آخر اصل ۱۳۵ قانون اساسی و نظریه تفسیری شماره  ۸۶/۳/۲۴۴۹۸  مورخ ۴ دی ماه ۱۳۸۶ شورای نگهبان عمل کرده و با استفاده از ظرفیت اصل ۵۷ قانون اساسی با استجازه از رهبر معظم انقلاب تا معرفی وزیر پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی و رای اعتماد مجلس سرپرست دیگری را برای وزارت صمت منصوب کند که بر این اساس «جعفر سرقینی» که از معاونان مجرب وزارت صمت بود را به سرپرستی وزارتخانه مذکور منصوب شد.

وی درباره گزینه های احتمالی برای وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: هنوز مشخص نیست که چه کسی به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی می‌شود البته جعفر سرقینی که هم اکنون سرپرست جدید وزارتخانه صمت منصوب شده، می‌تواند یکی از گزینه‌های پیشنهادی باشد اما به هر صورت رییس جمهوری بعد از بررسی‌های لازم تصمیم نهایی را می گیرند.

منبع: ایرنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۲۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.