واکنش پلیس فتا به کلیپ “پسر بچه معتاد”/ عروس خانواده دستگیر شد

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ حوادث

واکنش پلیس فتا به کلیپ “پسر بچه معتاد”/ عروس خانواده دستگیر شد

پلیس فتا از شناسایی و دستگیری عامل انتشاردهنده کلیپ کودک معتاد خبر داد.

سرگرد “یوسف شاکری” با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایت مبنی بر انتشار کلیپ ساختگی از استعمال مواد مخدر توسط فرزندش در فضای مجازی، پیگیری موضوع با جدیت تمام در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه پس از بررسی‌های تکمیلی مأموران، مشخص شد که فرد ناشناسی با ساخت صفحه‌های متعدد، اقدام به انتشار این کلیپ در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده، افزود: با توجه به حساسیت موضوع، اظهارات شاکی و مستندات به‌صورت دقیق و کامل بررسی شد و با اقدامات اطلاعاتی کارشناسان پلیس فتا متهم که عروس خانواده بود، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سرگرد شاکری با بیان اینکه متهم در اظهارات خود در رابطه با چگونگی و هدف از ضبط و انتشار این کلیپ، اینگونه بیان داشت: با توجه به اینکه این کودک از اعتیاد عروس خانواده اطلاع پیداکرده بود توسط این زن مجبور به استعمال مواد مخدر می‌شود و هم‌زمان از این کودک فیلمی تهیه و تهدید کرده اگر برادر بزرگ‌تر یا پدر خانواده از این ماجرا مطلع شوند کلیپ را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی ادامه داد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی‌های مأموران ضمن اعتراف به جرم خود اذعان داشت به دلیل اختلافات خانوادگی که وجود داشت اقدام به انتشار این کلیپ در فضای مجازی کرده است.

شاکری در پایان با تاکید بر اینکه پلیس فتا سایه سار امنیت در فضای سایبری است، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه اعمال مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.irبا کارشناسان این پلیس در میان بگذارند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

منبع: فارس

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.