جوایز جشنواره منهتن نیویورک به عکاسان ایرانی رسید

۱۳۹۹-۰۵-۲۱ فرهنگ

جوایز جشنواره منهتن نیویورک به عکاسان ایرانی رسید

 عکاسان ایرانی از جشنواره عکس منهتن نیویورک ۲۰۲۰ جوایزی کسب کردند.

 در این رویداد که در چهار بخش آزاد رنگی، آزاد تک رنگ، فوتوژورنالیسم و طبیعت برگزار شد، عکس «مناجات و مسجد» از بابک مهرافشار مدال طلای جشنواره و عکس «دختر کرد» از وی روبان فیاپ، عکس «آدم‌ها و گل‌ها» از سید احسان مرتضوی مدال نقره فیاپ، عکس «افغانستان» از مهدی زابل عباسی مدال برنز جشنواره، عکس «بردگی» از او مدال نقره جشنواره و عکس «اندوه مادرانه» از ریحانه شاداب جوپشتی‌روبان جشنواره را کسب کردند.

در جشنواره عکس منهتن نیویورک ۲۰۲۰ که زیر نظر فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) در بخش‌های مختلف جشنواره شامل بابک مهرافشار، محمد استکی، مهدی زابل‌عباسی، احسان جزینی، مرجان تقی‌پورفهندری، ریحانه شاداب‌جوپشتی، سیداحسان مرتضوی، امیرحسین هنرور، بهنام نصری، جواد حسن‌پور، علی سامعی، علی نجات‌بخش‌اصفهانی، لیلا آذری‌تبریزی، احمد سامعی، امیدرضا پورنبی، برنا میراحمدیان، عباس محمدی، فرزین ناظم‌زاده، محسن محمدخانی، میلاد حامد، الهام عرفانیان‌زجاجی، حمید محمد حسین‌زاده‌، معصومه سلیمانی‌نژاد و مهیار گودرزی پذیرفته شدند.

فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) که به عنوان تنها مؤسسه بین‌المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه‌گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین موسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است.

این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با موسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ موسسه ملی در ۵ قاره می‌رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی فیاپ در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.

منبع: مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۲۱ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.