استقلال و پرسپولیس جام جهانی را تست می‌کنند

۱۳۹۹-۰۵-۱۶ ورزش

استقلال و پرسپولیس جام جهانی را تست می‌کنند

 محل برگزاری بازی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد.

لیگ قهرمانان آسیا از روز ۲۴ شهریور ماه با دیدارهای گروه یک و دو که شهرخودرو و استقلال در آن قرار دارد آغاز خواهد شد اما به ترتیب در گروه های بعدی هم تیم های ایرانی به مصاف حریفان خواهد خواهند رفت. نمایندگان ایران که وضعیت آنچنان خوبی در جدول ندارند، پس از دو بازی خارج از خانه حالا دوباره در قطر به مصاف رقبا خواهند رفت و حالا کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان و مکان دقیق مسابقاتشان را مشخص کرده است.

چند نکته درباره برنامه ریزی ای اف سی وجود دارد که جالب توجه است؛ نخست این که به جز بازی های پایانی، هر گروه صاحب یک استادیوم است که بازی های خود را در آن برگزار خواهد کرد. بازی ها در دو زمن ۱۹:۳۰ و ۲۲:۳۰ به وقت ایران خواهد بود و در واقع در هر استادیوم دو بازی پشت سر هم برگزار می‌شود و بین هر بازی حدود یک ساعت چمن ورزشگاه استراحت خواهد داشت. همچنین زمان بازی نمایندگان ایران در هیچ کدام از بازی ها باهم یکی نیست و مشکلی برای پخش زنده و تماشای همه بازی ها وجود نخواهد داشت.

* استقلال: ورزشگاه بین‌المللی خلیفه/ الجنوب

استقبال هر ۴ بازی خود را در ورزشگاه بین المللی خلیفه برگزار خواهد کرد. این استادیوم یک مرکز ورزشی است که در سال های ابتدایی قرن بیستم افتتاحی شد اما در سال ۲۰۱۷ مورد باسازی قرار گرفت و حالا به ورزشگاهی شیک و مجهز تبدیل شده است. استادیوم خلیفه ۴۵۶۱۵ صندلی دارد که البته در بازی های استقلال بدون استفاده خواهد ماند. همچنین پیشتر این ورزشگاه میزبان بازی های مهم و جذاب از جمله جام ملت های ۲۰۱۱ بوده و ایران هم در یک بازی دوستانه توانسته قطر را در خلیفه استادیوم ۲-۱ از پیش رو بردارد. بازی آخر استقلال هم در ورزشگاه الجنوب خواهد بود که با طراحی یک بریتانیایی ساخته شده است. همچنین استادیوم خلیفه در جام جهانی ۲۰۲۲ میزبانی برعهده خواهد داشت.

منبع: ورزش سه

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۱۶ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.