ارائه پیش‌نویس جدید قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به سازمان ملل از سوی آمریکا

۱۳۹۹-۰۵-۱۵ سیاست

ارائه پیش‌نویس جدید قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به سازمان ملل از سوی آمریکا

شبکه بلومبرگ مدعی شد که دولت آمریکا قطعنامه جدیدی درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا، شبکه بلومبرگ در گزارشی مدعی شد آمریکا پیش‌نویس جدیدی از قطعنامه‌ای که خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است را به شورای امنیت سازمان ملل ارئه کرده و متن یک نسخه از آن به رویت بلومبرگ رسیده است.

بلومبرگ در ادامه درباره این قطعنامه می‌گوید: این قطعنامه از تمام کشورهای عضو می خواهد مانع فروش تسلیحات به ایران و از آنجا(به خارج) شده و از هرگونه “آموزش فنی، خدمات یا (تامین)منابع مالی، توصیه، دیگر خدمات و کمک ها برای تجهیز، فروش، انتقال، ساخت، نگه داری یا به کار گیری تسلیحات در ایران” خودداری کنند.

این شبکه مطرح کرد: این پیش‌نویس جدید تقریبا همانند همانی است که آمریکا در ماه ژوئن ارائه کرد و این پیام را در بر دارد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تمایلی به اعمال تغییراتی که از سوی متحدان و مخالفان در شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد شده است، ندارد.

بلومبرگ همچنین گزارش داد که کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل با در نظر گرفتن احتمال وتوی این قطعنامه از سوی روسیه و چین گفت که “بیایید واقع بین باشیم. در حال حاضر این راهبرد درباره کشورهای دیگر عضو شورای امنیت سازمان ملل کارآمده بوده است”.

ادعای بلومبرگ درباره ارائه پیش نویس جدیدی از این قطعنامه در پی این مطرح می‌شود که آمریکا پیش از این نیز با ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شده است که در ماه اکتبر به پایان خواهد رسید.

آمریکا علی‌رغم خروجش از توافق هسته ای تهدید کرده است که اگر این قطعنامه تصویب نشود از ابزارهای موجود در توافق هسته ای برای بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۱۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.