۲۵ درصد داوطلبان آزمون دکتری علوم پزشکی غایب بودند

۱۳۹۹-۰۵-۱۳ جامعه

۲۵ درصد داوطلبان آزمون دکتری علوم پزشکی غایب بودند

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: از مجموع ۱۸ هزار و ۲۴۱ نفر ثبت نام کرده در آزمون، حدود ۲۵ درصد غایب بودند که این آمار نسبت به دو دوره گذشته کاهش داشته است.

دکتر سعید هاشمی نظری گفت: آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پنج نوبت صبح و عصر روز جمعه ۱۰ مرداد، صبح و عصر روز شنبه ۱۱ مرداد و صبح یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

وی افزود: طبق اعلام قبلی به دانشگاه‌های حوزه آزمون، تمامی محل‌های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شد و آزمون با رعایت حداکثری موارد بهداشتی انجام پذیرفت. در فاصله بین دو آزمون صبح و عصر نیز مجدداً تمامی محل‌های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شدند.

هاشمی نظری یادآور شد: آزمون صبح رأس ساعت ۹ و آزمون عصر رأس ساعت ۱۵ آغاز شدند و آزمون در ۲۹ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور بطور همزمان برگزار شد.

وی با اشاره به آمار داوطلبان و حاضران و غایبان جلسه آزمون گفت: در مجموع ۱۸ هزار و ۲۴۱ نفر در رشته های این دوره آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت ثبت نام کرده بودند. از این تعداد ۴ هزار و ۵۷ داوطلب در نوبت اول، ۴ هزار و ۲۱۳ نفر در نوبت دوم، ۴ هزار و ۲۰۵ نفر در نوبت سوم و ۴ هزار و ۶۲۷ نفر در نوبت چهارم ثبت نام کرده بودند. ۱ هزار و ۱۳۹ داوطلب نیز برای آزمون صبح یکشنبه ثبت نام کرده‌اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۲۴۱ نفر ثبت نام کرده در آزمون، ۱۳ هزار و ۶۷۳ نفر (حدود ۷۵ درصد) در جلسه آزمون حاضر شدند و ۴ هزار و ۵۶۸ نفر (حدود ۲۵ درصد) غایب بودند. لازم به ذکر است در سه سال گذشته در سال ۹۶ حدود ۳۸ درصد، در سال ۹۷ حدود ۲۳ درصد و در سال ۹۸ حدود ۴۸ درصد داوطلبان غایب بوده‌اند.

وی تاکید کرد: با تمهیدات انجام شده مبنی بر افزایش تعداد حوزه‌های آزمون و تعداد نوبت‌های برگزاری آزمون، از تراکم جمعیت داوطلبان در حوزه‌ها به شدت کاسته شد.

هاشمی نظری خاطرنشان کرد: افرادی که در فرم خوداظهاری مربوط به کرونا وضعیت خود را مبتلا اعلام کرده بودند، در هر حوزه در سالنی مجزا از سایر داوطلبان آزمون دادند.

منبع: مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۱۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.