محاکمه ۳ شرور به اتهام محاربه/ پرونده ای که با قتل مرد ۴۰ ساله‌ رنگ خون گرفت

۱۳۹۹-۰۵-۱۳ جامعه

محاکمه ۳ شرور به اتهام محاربه/ پرونده ای که با قتل مرد ۴۰ ساله‌ رنگ خون گرفت

بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته از صحنه نزاع مرگباری که باعث ایجاد رعب و وحشت برای حاضران شده بود موجب شد تا بازپرس جنایی برای هر سه متهم این نزاع خونین اتهام محاربه صادر کند.

 رسیدگی به این پرونده از شامگاه بیست ودوم خرداد و با قتل مرد ۴۰ ساله‌ای در محله شمیران نو آغاز شد. بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که مرد جوان توسط سه نفر از اراذل و اوباش محل به قتل رسیده است. هویت متهمان، بلافاصله شناسایی و تحقیقات برای دستگیری آن‌ها ادامه یافت. در ادامه بررسی‌ها میلاد یکی از متهمان روز ۲۵ خرداد بازداشت شد. او در تحقیقات گفت: من و مقتول از چهار سال قبل با هم اختلاف داشتیم. در این مدت بارها درگیر شدیم و حتی چندین بار مرا به قتل تهدید کرده بود.

شب حادثه حال خوبی نداشتم و با سه نفر از دوستانم در حال عبور از محل بودیم. مقتول سر کوچه ایستاده بود او و دوستانش به محض اینکه ما را دیدند به سمت ما حمله کرده و درگیر شدیم.من اسپری اشک آور داشتم و فقط اسپری زدم، اما نمی‌دانم چه کسی او را با چاقو زد. همان شب به کرمانشاه رفتم و زخم هایم را بخیه زده و به تهران بازگشتم. من در قتل منصور نقشی ندارم و گفته‌های شاهدان را هم قبول ندارم، آن‌ها می‌خواهند مرا به دردسر بیندازند. با اعتراف متهم جوان، به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات برای دستگیری دو همدست دیگر او ادامه یافت تا اینکه دو مرد جوان که دایی و خواهرزاده بودند دستگیر شدند.

متهمان ابتدا منکر قتل بوده و مدعی شدند که در درگیری حضور داشتند، اما زمانی که دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت بازبینی شد، هویت متهم اصلی شناسایی شد.

دوربین‌های مداربسته علاوه بر اینکه نشان داد میلاد قاتل است برای بازپرس جنایی محرز شد که در زمان درگیری خونین، اهالی محل بشدت ترسیده‌اند و مردان خلافکار نیز با چاقو و شمشیر و قمه به جان هم افتاده و رعب و وحشت زیادی را در دل مردم به وجود آورده‌اند. فیلم دوربین‌های مداربسته و اظهارات شاهدان در خصوص ایجاد رعب و وحشت در این درگیری مرگبار باعث شد تا بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت، برای سه متهم جوان اتهام محاربه بگیرد.

بدین ترتیب پرونده این متهمان برای بررسی اتهام محاربه به دادگاه عمومی و انقلاب پایتخت ارسال شد و رسیدگی به پرونده قتل نیز به دادگاه کیفری استان تهران ارسال خواهد شد.

منبع: روزنامه ایران

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۱۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.