قطار پنجشنبه‌های کار و فعالیت به حوزه صنعت رسید

۱۳۹۹-۰۵-۰۹ اسلایدر

قطار پنجشنبه‌های کار و فعالیت به حوزه صنعت رسید

قطار پنجشنبه‌های افتتاح بار دیگر با افتتاح سه طرح بزرگ و ملی به بخش صنعت رسیده است .

به گزارش ۲۴آنلاین شاید نام پنجشنبه های افتتاح هنوز در ادبیات سیاسی و اقتصادی ایران جای باز نکرده بادش اما روند فعالیت دولت در این روزهای کرونا زده، با افتتاح پروژه‌های اشتغال زا و عمرانی ، آن هم در آخرین روز هفته که هماره همنشینی تعطیلی و استراحت بوده است، این نکته رابه ذهن متبادر کند که در شرایط سخت، سختکوشی بیشتر برای عبور از بحران ضروری است .

کاروان «هر پنج‌شنبه یک افتتاح بزرگ» از تاریخ بیست و پنجم فروردین امسال کار خود را آغاز کرده است؛ به رغم تحریم‌های مبتنی بر فشار حداکثری آمریکا و با وجود شیوع ویروس کرونا که اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داد و همچنین با توجه به اینکه دولت تدبیر و امید سال پایانی فعالیت خود را سپری می‌کند، دولت همچنان به حرکت خود در مسیر توسعه کشور ادامه می‌دهد.

فروردین ماه وقتی قطار هر پنجشنبه یک افتتاح از تهران به راه افتاد، رییس جمهوری شرایط پیش رو را ترسیم کرد . وی گفت: «مردم ما کاملا بدانند گرچه امسال، سال سختی است و همان طوری که بارها گفتم با ۲ ویروس در حال جنگ هستیم؛ با ویروس تحریم و  ویروس کرونا، اما در عین حال همه تلاش‌مان را به کار می‌گیریم که سختی مردم را بکاهیم و  علی رغم اینکه سال سختی است، مردم بتوانند به طور نسبتا مطلوب زندگی را بگذرانند؛ امسال برای همه دنیا سال سختی است و برای ما سختی مضاعف دارد.»

روحانی

تغییر مفهوم پنجسنبه ها حالا در پنجمین ماه سال ملموس است ، روحانی ، رییس جمهوری نیز در این خصوص می‌گوید شنبه ها روز مبارزه با کروناست و پنجشنبه‌ها روز تلاش و کار و منظور وی اشاره به جلساتی است که ستاد ملی کرونا هر شنبه تشکیل می‌دهد .

 پروژه‌های عمرانی و اشتغالزایی که می‌توانند هم در روزهای کرونایی و هم در روزهای پساکرونا نوید چرخیدن چرخ های صنعت را بدهند .

 مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته است  هم اکنون حدود چهار هزار طرح صنعتی در سطح کشور در دست اجرا قرار دارد.

وی در آیین بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه ام دی اف مازندران در بندر امیرآباد که به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور رییس جمهوری افتتاح شد، پیشرفت فیزیکی این طرح ها را بیش از ۸۰ درصد اعلام کرد.

وی پیش بینی کرد که  این واحدهای صنعتی حداکثر تا پایان دوره فعالیت دولت تدبیر و امید در سال آینده به بهره برداری برسد.

مدرس خیابانی گفت : در سال جاری نیز تاکنون ۳۸ پروژه صنعتی در سطح کشور با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی به بهره برداری رسید و برای حدود ۶ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

سرپرست وزارت صنعت از برنامه دولت برای تولید ۲۶ میلیون تن زنجیره فولاد در سطح کشور خبر داد و افزود : تاکنون بر اساس برنامه ریزی ظرفیت زنجیره تولید فولاد در ایران به حدود ۱۶ میلیون تن رسید که پیش بینی می شود با طرح های در دست اجرا تا پایان سال جاری این ظرفیت ها به ۲۶ میلیون تن برسد.

مدرس خیابانی افزایش ظرفیت ذخیره سازی گندم و ساخت سیلو را یکی دیگر از فعالیت های مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت : هم اکنون ظرفیت ذخیره سازی و سیلوی غلات در کشور به ۲۲ میلیون تن رسیده که حدود ۴.۶ میلیون تن آن در دولت تدبیر و امید احداث شده است.

 این مروری است کوتاه و گذرا از پنجشنبه های فعالیت و کار در ایران.

۲۸ فروردین / طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران با اعتبار ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان

۴ اردیبهشت / بهره برداری از ۴ طرح های صنعتی و زیربنایی در استان فارس

۱۱ اردیبهشت/ افتتاح ۱۲۵ طرح زیربنایی در بخش‌های آب و کشاورزی در ایلام با اعتبار ۱۵۸۲ میلیارد تومان

۱۸ اردیبهشت / بهره برداری از ۴ طرح ملی صنعت مس با سرمایه گذاری ۲۵۲ میلیون یورو و ۲۲۱ میلیارد تومان در کرمان

۱ خرداد/ افتتاح ۳طرح در حوزه نیرو در استان سیستان و بلوچستان با هزینه ۳۵۶ میلیارد تومان

۸ خرداد/ افتتاح ۴ طرح در حوزه اقتصاد دیجیتال با اعتبار ۲هزار ۲۸۰میلیارد تومان

۱۵ خرداد/  افتتاح ۸ طرح وزارت نیرو در بوشهر و آذربایجان غربی با اعتبار بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال

۲۲خرداد/ افتتاح ۴ طرح در قلب‌های تپنده ایران با اعتبار ۴ هزار و ۸۲۶میلیارد تومان

۲۹خرداد/  ۱۵ طرح حوزه راه و شهرسازی با اعتبار ۱۰۷۹۳ میلیارد تومان

۵تیر/ افتتاح و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه عظیم ملی وزارت نفت

۱۲ تیر/ ۱۰ طرح صنعت آب و برق با اعتباریک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان

۱۹ تیر / بهره‌برداری از ۶ طرح صنعتی درسیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان با اعتبار ۵۸۸۰ میلیارد تومان

۲۶ تیر/ ۱۱ طرح صنعتی در استان گیلان، ۲ طرح صنعتی در استان مرکزی و ۲۰ طرح آب و برق در استان هرمزگان با اعتبار ۳۷۰۰ میلیارد تومان

۲ مرداد/ بهره برداری از سه پروژه بزرگ و ملی وزارت جهادکشاورزی را با سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان

۹ مرداد/ بهره‌برداری از ۵ پروژه بزرگ و ملی وزارت صمت با اعتبار ۵۶ هزار و ۸۰ میلیارد ریال

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۵-۰۹ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.