ترامپ آتش بیار معرکه پلیس و دموکرات‌ها شد

۱۳۹۹-۰۴-۲۳ سیاست

ترامپ آتش بیار معرکه پلیس و دموکرات‌ها شد

رئیس‌جمهور آمریکا سیاستمداران دموکرات را به اتخاذ مواضع ضد پلیس این کشور متهم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با حمله به مواضع دموکرات‌ها علیه پلیس، این نیرو‌ها را تشویق به اقدام علیه سیاستمداران چپ افراطی کرد.

ترامپ که به نظر می‌رسد تمایل دارد آتش بیار معرکه میان پلیس آمریکا و معترضان به اقدامات خشونت آمیز و نژادپرستانه آن‌ها باشد در توئیتر خود نوشت: هیچگاه در طول تاریخ چنان برخورد ناشایستی که با پلیس در شهر‌های تحت کنترل دموکرات‌ها می‌شود، سابقه نداشته است. این شهر‌ها سراسر آشفتگی است. پلیس باید با سیاستمداران چپ افراطی که رفتار بسیار بد و غیر محترمانه با آن دارند، برخورد جدی تری داشته باشد.

در پی قتل جورج فلوید به دست پلیس نژادپرست آمریکایی آن هم به طرز بسیار فجیع، اعتراضات سراسری در محکومیت رفتار نژادپرستانه پلیس آغاز شده و همچنان هم ادامه دارد. از آن زمان بسیاری در جامعه سیاسی آمریکا خواهان تصویب قوانین علیه اقدامات خشونت آمیز پلیس شدند و بحث کاهش بودجه اراده پلیس نیز مطرح شد.

با این حال رئیس جمهور آمریکا در این میانه به جانبداری از اقدامات سرکوب گرانه پلیس پرداخته و سیاستمداران چپ رادیکال را به اتخاذ مواضع ضد پلیس و امنیت این کشور متهم کرده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۴-۲۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.