نامه شورای نگهبان به مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون

۱۳۹۹-۰۴-۰۳ سیاست

نامه شورای نگهبان به مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان دو نامه مکتوب به هیئت‌ رئیسه، در زمانی که پرونده آقای تاجگردون در شعبه مربوطه در حال رسیدگی بوده، ارسال کرده است.

حجت‌الله فیروزی سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت بررسی پرونده اعتبارنامه تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس، گفت: تاکنون جلسات متعددی با تعدادی از مجموعه‌های نظارتی که در امر احراز صلاحیت‌ها دخیل هستند، درباره پرونده اعتبارنامه آقای تاجگردون داشته‌‌ایم که از جمله آنها وزارت اطلاعات است.

وی افزود: امروز نیز کمیته ‌۵ نفره‌ای که قبلا تعیین شده بود، جلسه دارد، سپس جلسه‌ای نیز با رده‌های نظارتی و دخیل در امر احراز صلاحیت‌ها خواهیم داشت.

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس تصریح کرد: اسناد و مدارک فراوانی از سوی رده‌های نظارتی درباره پرونده اعتبارنامه آقای تاجگردون به کمیته ارسال شده و از طرف دیگر ادله و دفاعیاتی نیز از آقای تاجگردون دریافت کرد‌ه‌ایم، صبح امروز نیز جلسه‌ای نزدیک یک و نیم ساعته با آقای تاجگردون داشتیم و توضیحات و دفاعیات خود را مطرح کرد.

فیروزی ادامه داد: بعداز ظهر امروز نیز جلسه کمیسیون تحقیق را خواهیم داشت که اقدامات انجام شده از سوی کمیته را به کمیسیون ارائه دهیم، انشاء‌الله گزارش نهایی درباره اعتبارنامه آقای تاجگردون را امروز، پس از رأی اعضای کمیسیون جمع‌بندی خواهیم کرد و سپس نهایتا تا فردا صبح به هیئت‌‌رئیسه مجلس ارسال می‌کنیم.

وی درباره روند بررسی پرونده اعتبارنامه منتخب مردم گچساران در مجلس، اظهارداشت: اطلاعات ما درباره اعتبارنامه آقای تاجگردون خام است و فعلا نمی‌توانیم درباره آن اظهارنظر کنیم، کارها را برای تهیه گزارش نهایی کمیسیون تفسیم کرده‌ایم و در نهایت رأی اکثریت اعضای کمیسیون بر اعتبارنامه آقای تاجگردون اثرگذار است.

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس تأکید کرد: با توجه به مکاتباتی که از شورای نگهبان داشتیم و اطلاعاتی نیز از این شورا دریافت کردیم، فرصتی برای برگزاری جلسه با شورای نگهبان فراهم نشد، بنابراین شورای نگهبان دو نامه مکتوب به هیئت‌‌رئیسه، در زمانی که پرونده آقای تاجگردون در شعبه مربوطه در حال رسیدگی بوده، ارسال کرده است.

فیروزی اضافه کرد: جلسات متفرقه‌ای با بعضی از شورای نگهبان نیز برگزار شده که در جلسه امروز کمیسیون تحقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش این کمیسیون درباره پرونده اعتبارنامه آقای تاجگردون فردا به هیئت‌رئیسه مجلس ارسال می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۴-۰۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.