روسیه تولید واکسن کرونا را از شهریورماه آغاز می کند

۱۳۹۹-۰۳-۲۵ سلامت

روسیه تولید واکسن کرونا را از شهریورماه آغاز می کند

روسیه قصد دارد تولید واکسن کرونا را از شهریورماه آغاز کند. البته این امر به شرطی محقق می‌شود که نتایج بررسی‌های بالینی این واکسن در تیر ماه مثبت باشد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری تاس و به گفته تاتیانا گلیکووا معاون نخست وزیر روسیه، آزمایش بالینی ویروس کرونا چند روزی است بر روی داوطلبان علاقمند آغاز شده و طی روزهای آینده نیز ادامه می‌یابد.

در ماه می، مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleya روسیه از تولید واکسن کرونا خبر داد و مدعی شد تزریق این واکسن هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال ندارد. این مرکز از آزمایش موفق واکسن یادشده بر روی حیوانات و سپس بر روی خود کارکنان این مرکز خبر داد.

تا به حال نتایج هیچ مطالعه مستقلی بر روی این واکسن منتشر نشده و دیگر کشورها یا مراکز تحقیقاتی خارج روسیه این موفقیت را تأیید نکرده‌اند.

ارتش روسیه نیز واکسن کرونا را بر روی ۵۰ نیروی داوطلب خود در شهر مسکو آزمایش کرده و این فرایند قرار است تا ماه جولای تکمیل شود. در حال حاضر هفت مرکز تحقیقاتی در روسیه در تلاش برای تولید واکسن کرونا هستند که برخی از آنها با یکدیگر همکاری دارند و نتایج تحقیقات سه تای آنها رضایت بخش بوده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۳-۲۵ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.