تاکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار آمریکایی قربانی کرونا شده‌اند

۱۳۹۹-۰۳-۰۵ حوادث

تاکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار آمریکایی قربانی کرونا شده‌اند

بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان کشور‌های آمریکای لاتین و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در ایالات متحده بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بر اساس آخرین آمار جهانی تعداد افراد مبتلا به ویروس کشنده کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۳۶ رسیده و تعداد جان باختگان نیز به ۹۹ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان کشور‌های آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب جان خود را از عوارض بیماری ناشی از ویروس کرونا از دست داده‌اند.

وزارت بهداشت برزیل که دومین کشور در جهان از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا محسوب می‌شود، اعلام کرده است تعداد مبتلایان در این کشور به ۳۶۳ هزار و ۶۱۸ نفر رسیده است.

همچنین آخرین آمار نشان می‌دهند که ۲۲ هزار و ۷۱۶ نفر در این کشور تاکنون بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک هم اعلام کرده است بیماری کرونا ممکن است موجب از دست رفتن یک میلیون شغل در این کشور شود.

سخنان رئیس‌جمهور مکزیک درباره بحران بیکاری در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور در حالی است که بسیاری از کسب‌وکار‌ها در مکزیک که غیرضروری قلمداد شده‌اند، همچنان تعطیل هستند.

بر اساس آخرین آمار جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مکزیک با مبتلا شدن ۲ هزار و ۷۶۴ نفر دیگر از شهروندان این کشور در شبانه‌روز گذشته، به ۶۸ هزار و ۶۲۰ نفر رسیده است.

همچنین شمار قربانیان نیز با جان باختن ۲۱۵ نفر دیگر در این مدت، به ۷ هزار و ۳۹۴ نفر افزایش یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۳-۰۵ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.