قمی: مدیریت لاریجانی هیچگاه با افراط و تفریط همراه نبود

۱۳۹۹-۰۳-۰۵ سیاست

قمی: مدیریت لاریجانی هیچگاه با افراط و تفریط همراه نبود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت دکتر لاریجانی هیچگاه با افراط و تفریط همراه نبود، عملکرد ۱۲ ساله وی در مسند ریاست مجلس را خردمندانه دانست.

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مدیریت مجلس شورای اسلامی با نحوه مدیریت در سایر قوا و دستگاه‌ها تفاوت‌های اساسی دارد، عملکرد دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را طی ۱۲ سال گذشته عاقلانه و خردمندانه دانست.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ گاه در نحوه مدیریت دکتر لاریجانی در مجلس شورای اسلامی شاهد افراط و تفریط نبودیم، افزود: ایشان همه نمایندگان را نماینده می‌دانست و کسی را “نماینده تر” از سایرین نمی‌دید.

وی با اشاره به اینکه معیار مواجهه دکتر لاریجانی با مسائل حق و حقیقت بود نه سیاسی کاری، ادامه داد: بر همین مبنا تعامل دکتر لاریجانی با دولت تعریف شده بود و امور نظارتی مجلس نیز پیش می‌رفت.

قمی، شیوه مدیریت دکتر لاریجانی در صحن را زبان زد برشمرد و یادآور شد: با وجود سلایق مختلف در صحن علنی مجلس، اما مدیریت ایشان در نشست‌های علنی و غیرعلنی بسیار حساب شده بود. با وجود اختیاراتی که رئیس مجلس در این دوره اخیر داشت، ایشان هیچگاه از این قدرت سوء استفاده نکرد و در چارچوب قانون رفتار داشت.

وی نقش دکتر لاریجانی در ارتقای نظام قانونگداری و نظارت کشور به ویژه از لحاظ توجه به اولویت‌های کشور و نیازهای واقعی مردم در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی بسیار مهم دانست و گفت: کشور در این برهه حساس با مشکلات عدیده‎ای مواجه بود که با وجود کارهای اساسی صورت گرفته اما می‌توانستیم در این زمینه اقدامات جدی‌تری را ترتیب دهیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با وجود بافت ناهمگن مجلس و وجود سلایق گونان، اما همین برخورد در دایره انصاف و اعتدال موجب شد که در پایان دوره مجلس دهم اکثریت به اتفاق نمایندگان از خدمات چندین ساله ایشان در سمت ریاست مجلس شورای اسلامی طیی نامه‌ای تقدیر و تشکر کنند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۳-۰۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.