کدخدایی: وزارت علوم مدرک تحصیلی سینا کمالخانی را تایید نکرد

۱۳۹۹-۰۲-۰۸ اسلایدر

کدخدایی: وزارت علوم مدرک تحصیلی سینا کمالخانی را تایید نکرد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: وزارت علوم مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب تفرش در مجلس یازدهم را تایید نکرد.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی درباره موضوعات مطرح شده درخصوص مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب حوزه تفرش در مجلس یازدهم، گفت: آنچه که ما در پرونده از ایشان داشتیم و بررسی کردیم، گواهی تحصیلی بود که مشکلی در ابتدای امر نداشت و در بررسی صلاحیت هم، چون هیچ مسئله‌ای در این زمینه نبود، موضوع مورد تأیید واقع شد.

وی افزود: اما اخیراً با توجه به موضوعات مطرح شده، موضوع را جویا شده و یک نامه از یک مؤسسه در یکی از استان‌ها دریافت کردیم که طی این نامه، اعلام شده که از این فرد با چنین مشخصاتی که مدعی شده که در مقطع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی در این مؤسسه تحصیل کرده، سوابقی وجود ندارد و وی در این مؤسسه تحصیل نکرده است.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: ما موضوع را از وزارت علوم به عنوان مرجع اعلام نظر در این باره جویا شدیم که وزارت علوم امروز طی نامه‌ای اعلام کرد که مدرک تحصیلی منتخب تفرش در مقطع کارشناسی ارشد از آن مؤسسه، فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی است و مدرک ایشان را تأیید نکرد.

کدخدایی ادامه داد: ما با خود فرد (سینا کمالخانی) تماس گرفتیم، ایشان مدعی هستند که مدرک من معتبر است و ما درخواست کردیم که اگر اسناد دیگری دارند، ارائه دهند و این هفته موضوع را در جلسه چهارشنبه شورای نگهبان مطرح کرده و تصمیم خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر شبهات مطرح شده درباره مدرک تحصیلی منتخب تفرش تأیید شود، تکلیف چیست؟ تاکید کرد: اگر مدرک تحصیلی وی مورد تأیید قرار نگیرد، ما انتخابات را در حوزه انتخابیه تفرش ابطال کرده و انتخابات میان دوره‌ای برگزار خواهیم کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۹-۰۲-۰۸ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.