چرا سازمان هلال احمر بعد از ۳ ماه فاقد رئیس است؟!

۱۳۹۸-۱۲-۱۳ جامعه

سه ماه بدون رئیس ماندن سازمان هلال احمر، موجب اعتراض عضو فراکسیون امید شد.

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با سایت «الف»، با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در این شرایط حساس کشور رئیس ندارد، گفت: در شرایط فعلی کشور که با شیوع کرونا مواجه هستیم و همچنین شاهد برخی حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله در برخی نقاط کشور هستیم، ضرورت دارد تا هرچه سریع‌تر رئیس جمعیت هلال احمر منصوب شود.

وی تصریح کرد: سازمانی که رئیس آن مشخص نیست نمی‌تواند بهره‌وری لازم را در رابطه با مشکلات موجود کشور داشته باشد و اگر مدیر آن منصوب شود قطعا روند خدمت‌رسانی به مردم بهتر، با جدیت و با قاطعیت انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: امروز از زمین و آسمان این اضطرار وجود دارد و رئیس سازمان باید هرچه سریع‌تر انتخاب شود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر، جای سیاست نیست و باید مدیری برای این سازمان انتخاب شود که بتواند به مردم خدمت کند، افزود: با عنایت به غیرسیاسی بودن این سازمان و الزام رعایت اصول بی‌طرفی جمعیت هلال احمر، شایسته است مدیر این جمعیت فردی فراجناحی، غیرسیاسی و مورد اقبال بدنه مدیریتی و کارشناسی جمعیت باشد. ضمن اینکه تجارب و تخصص مواجهه با سیل، زلزله و… در پرونده مدیریتی ثبت کرده باشد.

جلودارزاده با اشاره به وظایف این سازمان در شرایط بحرانی و حساس کشور از رئیس‌جمهور خواست تا هرچه سریع‌تر از بین مدیران این سازمان یک فرد شایسته را به‌عنوان رئیس آن منصوب کند.

یادآور می‌شود علی‌اصغر پیوندی رئیس پیشین سازمان هلال احمر، آذرماه امسال به علت تخلفات مالی بازداشت شد. وی قصد سفر به ژنو را داشت که متوجه ممنوع‌الخروجی خود شده و بازداشت می‌شود.

پیوندی قبل از آن هم برای ادای توضیح درباره پرونده موجود، از سوی مراجع قضایی احضار شده و به قید وثیقه آزاد شده بود. گفته می‌شود پرونده وی به مفاسد مالی مربوط به سازمان تدارکات پزشکی و واردات برخی اقلام دارویی مربوط می‌شود. برخی منابع رسانه‌ای هم اتهام پیوندی را اختلاس عنوان کرده‌اند.

قبل از پیوندی، «معاون حقوقی و امور مجلس» و همچنین «مدیر کل دفتر برنامه و بودجه» سازمان بازداشت شده بودند.

پیوندی از مهرماه ۹۶ با حکم رئیس‌جمهور رئیس هلال احمر شده بود. او متولد سرخه است اما نسبت خانوادگی داشتن با روحانی را تکذیب کرده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۲-۱۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.