مقاله عجیب نیویورک تایمز در باره نقش غذای چینی ها در شیوع بیماری

۱۳۹۸-۱۲-۰۹ اسلایدر

مقاله عجیب نیویورک تایمز در باره نقش غذای چینی ها در شیوع بیماری

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشته است:اپیدمی شدن بیماری در چین ریشه فرهنگی دارد. کما اینکه ویروس سارس هم که مدتهای مدیدی جهان را گرفتار خود کرد ابتدا در چین پخش شد. مشخصا دو رفتار اجتماعی در فرهنگ چین هست که بیشترین تاثیر را در پخش این بیماری ها دارد:

اول مخفی کردن واقعیتهایی که ممکن است خجالت آور یا ناپسند باشند… هشت نفر از پزشکانی که بار اول در رسانه ها از احتمال گسترش این ویروس حرف زدند به جرم تشویش اذهان عمومی و شایعه پراکنی دستگیر شدند. همینطور پزشکی که در سال ۲۰۰۲ احتمال انتشار ویروس سارس را اعلام کرد ۴۵ روز در بازداشتگاه نظامی زندانی شد. در سال ۲۰۰۸ یک پزشک کشف کرد که بعضی تولید کنندگان شیرخشک ملامین به آن افزوده اند. ده کودک فوت کردند و ۴۵۰۰۰ هزار کودک بستری شدند. وی بعدا بطرز مرموزی با چاقو به قتل رسید…

علت دوم فرهنگ غذا خوردن در چین است. چینی ها از قدیم الایام معتقدند که بعضی غذاها قدرت خاصی دارند این اعتقاد باعث شده است که یک رفتار خطرناک و آلوده غذاخوری ایجاد شود. در فرهنگ غذا خوری چینی مفهومی بنام “جینبو” وجود دارد. جینبو تقریبا یعنی پر کردن جای خالی یا نقطه ضعف. بطور خلاصه چنین می گویند که بیماری یا ضعف زمانی ایجاد می شود که بدن از خون و انرژی خالی شده است. برداشت آنها از خون یک تعریف بیولوژیک علمی نیست بلکه یک تصور ذهنی و افسانه ای است. چینی ها معتقدند که به جای استفاده از دارو با غذا و خوردنی ها می توان بیماری ها را درمان کرد. این گرچه جزیی از عقاید سنتی و فولکلوریک است ولی اعتقاد آن در بین مردم امروزی نیز فراگیر است.
عقیده دیگر این است که هر غذایی که به شکل قسمتی از بدن است خاصیتی بهتری برای همان قسمت بدن دارد. خفاش برای روشنایی چشم، مار برای مردان، حیوانات و گیاهان عجیب برای زیبایی و جوان سازی پوست زنان، استخوان ببر، مثانه خرس،الت تناسلی الاغ و… وارد منوی غذای چینی شده اند و معتقدند که اینها جنبه تقویتی و درمانی هم دارند.
دیگر اینکه این غذاها هر چقدر خام و تازه باشند خاصیت بیشتری دارند. اگر حیوانی را هیجانی کرده تا خون و انرژی آن به جوش آید سپس بلافاصله حیوان را کشته و گوشت آن را تناول نمایید مقدار بیشتری از خون و انرژی به بدن ما جذب می شود. پولدارها معمولا به گوشت سگی که ابتدا بسیار هیجانی شده است علاقه دارند. و برای همین است در بعضی رستورانها مار زنده نگهداری می شود تا در صورت درخواست مشتری بلافاصله کشته شده و آن را سرو می کنند.
در طب سنتی چینی زمستان فصلی است که بدن انسان بیش از هر زمان انرژی و خون از دست می دهد لذا خوردن این نوع غذاها هم در این فصل بیشتر است. برای همین است که این ویروسها همیشه در فصل زمستان در چین شایع می شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۲-۰۹ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.