پذیرش مسافر در هتل‌های مازندران ممنوع شد

۱۳۹۸-۱۲-۰۸ جامعه

پذیرش مسافر در هتل‌های مازندران ممنوع شد

جمشید سلطان مرادی، رئیس جامعه هتلداران استان مازندران گفت: به هتل‌های استان مازندران اعلام کرده ایم که مسافران شهر‌هایی که ویروس کرونا در آن‌ها شیوع پیدا کرده مانند قم و یا مشهد و تهران را در هتل‌ها پذیرش نکنند این ممنوعیت تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

وی در گفتگو با مهر افزود: ما یک مورد فوتی در اثر ابتلاء به ویروس در شهرستان تنکابن داشته ایم که آن هم مسافر بوده است تدبیری که اندیشیده شده این بود که گردشگران شهر‌های دیگر را نپذیریم تا اینکه مراحل ضد عفونی هتل‌ها و مراکز اقامتی عملیاتی شود. این بخشنامه را دو روز قبل به همه هتل‌های استان اعلام کرده ایم.

وی در پاسخ به اینکه تکلیف مسافرانی که تست سلامت آن‌ها در مبادی ورودی استان سالم است چه می‌شود نیز توضیح داد: الان همه از طریق رسانه‌ها متوجه این ممنوعیت می‌شوند. ما باید بتوانیم انتقال ویروس را کنترل کنیم.

سلطان مرادی بیان کرد: مردم رزرو هتل‌های خود را برای ایام نوروز امسال نیز لغو کرده اند بنابراین درصد اشغال هتل‌های استان در ایام نوروز کمتر از ۲۰ درصد خواهد بود.

رئیس جامعه هتل‌های استان مازندران تصریح کرد: هتل‌ها به واسطه عدم پذیرش مسافر دچار ضرر می‌شوند دولت باید به کمک بخش خصوصی و هتل‌ها بیاید از بیمه کارگران و مالیات گرفته تا جبران خسارت‌هایی که هتل‌ها این روز‌ها متحمل می‌شوند.

پیش از این نیز حجت الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفته بود که اسکان مسافران و زائران در زائرسرا‌های بقاع استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

مجریان برخی از مراکز اقامتی استان مازندران نیز مانند خانه مسافر‌های شهرستان‌های محمودآباد، نور، نوشهر و چالوس و آمل هم اعلام کرده اند که از پذیرش مسافر در این اقامتگاه‌ها معذور هستند. آن‌ها این ممنوعیت را تا اطلاع ثانوی اعلام کرده اند.

منبع: مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۲-۰۸ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.