قالیباف ازFATF چیزی می داند؟

۱۳۹۸-۱۱-۲۹ اسلایدر

قالیباف ازFATF چیزی می داند؟

محمدباقر قالیباف سرلیست فهرست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی عصر دیروز در همایش «مجلس و اقتصاد دانش‌بنیان»  اظهار داشت: در قرن ۲۱ پلتفرم حکمرانی های دنیا عوض شده و دو دهه است که این کار با سرعت زیاد پیش می رود و ماهیت دولت های کلاسیک با فناوری های جدید عوض شد و تعریف خیلی از قوانین تغییر می‌یابد.

قالیباف با تاکید بر اینکه FATF ابزار جدید همان نظام سلطه است که مثل شرکت های چند ملیتی که در ابعاد دیگر کار می‌کنند و هرکدامشان ماهیت دولتهای قدیم را چند برابر و با قدرت نفوذ و تاثیرگذاری بیشتر عهده دار می‌شوند، عمل می‌کند، گفت: یک دهه دیگر معنی گمرک و مالیات و ارز مفاهیم جدیدی پیدا می‌کنند و حکمرانی تغییر ماهوی می‌کند و باید ببینیم انقلاب اسلامی کجای تحول است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در هیچ زمینه و حوزه‌ای به صورت کلاسیک نمی توان کار را دنبال کرد، گفت: معنی راهبردی تهدید- فرصت عوض شده و هر چیز پیش رویمان است فرصت است ولی فرصت ها به دو بخش ریسک‌دار و بدون ریسک تقسیم می شوند.

آنگونه که از اظهارات قالیباف آن هم دیک نشست تخصصی اقتصادی برمیاید نشان می دهد وی چیز زیادی از FATF نمی داند و به عنوان یک نظامی فقط مفهوم آن را در قالب تهدید درک می کند.

بعلاوه کاملا مشهود است او که عنوان نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت را دارد حتی از بیان دو جمله در باره FATF در یک نشست تخصصی ناتوان است.

یادآور می شود قالیباف تحصیلات خود را در رشته جغرافیا به پایان رسانده و ضمنا مدرک فنی کمک خلیبانی ایرباس را نیز دارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۱-۲۹ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.