سخنگوی دولت: تا سال۱۴۰۰هر خبری درباره استعفای رئیس جمهور را تکذیب می‌کنیم

۱۳۹۸-۱۱-۲۳ اسلایدر

سخنگوی دولت: تا سال۱۴۰۰هر خبری درباره استعفای رئیس جمهور را تکذیب می‌کنیم

سخنگوی دولت گفت: دولت تا ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ در کنار مردم است و به آینده دهه جدیدی نگاه می‌کند و در مدت باقیمانده خود به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: دولت تا ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ در کنار مردم است و به آینده دهه جدیدی نگاه می‌کند و در مدت باقیمانده خود به کار خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: تا سال ۱۴۰۰ هر خبری درباره استعفای رئیس‌جمهور را تکذیب می‌کنیم.

سخنگوی دولت همچنین درباره حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: در ابتدای جلسه امروز موضوع راهپیمایی ۲۲ بهمن در کشور مطرح شد و الحمدالله با وجود سرمایی که در کشور وجود داشت اما حضور انبوه مردم، ایران را گرم کرد. هیئت دولت از حضور مردم در راهپیمایی روز گذشته ۲۲ بهمن تقدیر می‌کند، ضمن اینکه از همه افرادی که در این راهپیمایی حضور پیدا کردند، سپاسگزاریم.

راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری برای همه ما اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و این در حالیست که با وجود همه مشکلاتی که در کشور وجود دارد شامل تحریم‌ها و جنگ اقتصادی علیه مردم ولی مردم کماکان در صحنه حضور داشته و در اصول اساسی هم‌نظر هستند لذا این موضوع برای دولت فرصتی مغتنمی است.

ربیعی ادامهداد: از مردمی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن با هر گرایش و سلایقی حضور یافتند، سپاسگذاریم چرا که آنها با وجود همه گلایه‌ها در این راهپیمایی شرکت کرده بودند.

وی درباره بارش برف سنگین در برخی نقاط کشور اظهار داشت: مشکلاتی که این بارش برای مردم به وجود آورده در جلسه هیئت دولت مطرح شد و در حالیست که دولت تلاش‌های زیادی کرده تا راه‌های مواصلاتی و اصلی کشور باز شود و عمده این مسیرها نیز قابل تردد بوده و فقط چند مسیر مانده است. الحمدالله با تلاش‌های صورت گرفته، گاز در روستاهای مناطق برف‌گیر قطع نشده و منازل مردم گرم است و در حالیست که ما در برق مشکل داشتیم ولی با تأمین اعتبار صورت گرفته و با اعزام تعدادی نیرو به استان‌های مختلف وزارت نیرو عملا سعی خواهد کرد مشکلات را برطرف کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: تعداد روستاهایی که برق آنها در اثر بارش‌های اخیر برف قطع شده، کاهش یافته و این در حالیست که ۹۰ هزار روستا در اثر برف دچار مشکل شده بودند اما با توجه به گزارش امروز وزیر نیرو امیدواریم مشکل برق این روستاها امروز حل شود ضمن اینکه مشکلات جاده‌ای نیز حل خواهد شد.

ربیعی گفت: به مردم عزیز توصیه می‌کنیم با توجه به بروز مشکلات برف، در جاده‌های کشور مسافرت نکنند. این بارش برف منجر به بسته شدن برخی جاده‌‌های اصلی کشور شده بود.

وی به پیش‌بینی بارش در فروردین پیش رو در جلسه امروز هیئت دولت اشاره کرد و گفت: دباره این موضوع در جلسه امروز بحث و تبادل نظر شد و به زودی اسامی استان‌هایی که احتمال بارش در اولین ماه سال وجود دارد را اعلام خواهند کرد و بر همین اساس نیز باید پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد.

سخنگوی دولت گفت: پیش‌بینی‌های سه ماهه با ۷۰ درصد تقریب وجود دارد و در حالیست که ممکن است برخی استان‌ها در اثر بارش‌های فروردین‌ماه دچار مشکل شوند لذا رئیس‌جمهور امروز به وزیر نیرو تاکید کردند که مشکلات را رفع کنند. وزیر نیرو در جلسه امروز هیئت دولت درباره رهاسازی آب‌های پشت سدها نیز توضیحاتی داد تا استان‌هایی که در اثر بارش‌های فروردین ماه دچار مشکل خواهند شد، معضلی نداشته و غافلگیر نشویم.

ربیعی ادامه داد: مردم باید به توصیه‌های سازمان هواشناسی و اخطارهای پلیس‌راه توجه کرده و وقتی به مردم تاکید می‌کنند که مسافرت نکرده و تردد نکنند، مردم نیز به این توصیه‌ها توجه داشته باشند. وقتی مردم در جاده‌های برفگیر گیر کرده و تردد آنها عملا قفل می‌شود، مردم محلی هم دچار مشکل شده و تردد آنها نیز قفل خواهد شد.

سخنگوی دولت به مصوبات امروز هیئت دولت پرداخت و گفت: پیش از این مصوبه‌ای درباره ایثارگران داشتیم که آنها می‌توانستند از صندوق توسعه ملی وام بگیرند و این صندوق هم مکلف بود ۱۵ درصد از منابع خود را به ایثارگران بدهند، لذا چون این مصوبه ابهام داشت و شخصیت حقیقی و حقوقی ایثارگران در آن تمایز نداشت تصمیم خوبی به پیشنهاد بنیاد شهید اتخاذ شد. به طوری که شرکت‌هایی که ۵۰ درصد از سهام آنها متعلق به ایثارگران است بتوانند مشمول این تسهیلات شوند.

به شرطی که تا پایان دوره بازپرداخت سهم آنها کمتر از ۵۰ درصد نشود، از تفسیری که می‌توانست منجر به آن شود که این مصوبه شامل حال ایثارگران شده و شامل شرکت نشود اصلاحات لازم صورت گرفته و تعمیم پیدا کرد تا ظرفیت لازم ایجاد شده و ایثارگران بتوانند از ظرفیت صندوق توسعه ملی استفاده کنند. امروز در جلسه هیئت دولت تصمیم دیگری درباره فوق‌العاده جذب کارکنان ثابت و رسمی شهرداری انجام شد به طوری که به این فوق‌العاده جذب افزوده شود که برای کارکنان شهرداری حائز اهمیت بود.

ربیعی افزود: در جلسه امروز دولت، اساسنامه جامعه مشاوران رسمی مالیاتی نیز اصلاح شد؛ به طوری که رشته‌های حسابداری و حسابرسی به این جامعه افزوده شده و پروانه کار حرفه‌ای برای آنها صادر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود بین ۵۰ الی ۱۰۰ هزارنفر در رشته‌هایی که مربوط به این جامعه و بازار بودند بتوانند بازار کار جدیدی پیدا کنند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۱-۲۳ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.