روحانی: با صندوق رأی قهر نکنید

۱۳۹۸-۱۱-۲۲ اسلایدر

روحانی: با صندوق رأی قهر نکنید

رئیس جمهور گفت: انقلاب از انتخاب و انتخاب از انقلاب است. یعنی مردم ما بین اسلام  و کفر و بین حق و باطل بین نظام مردمی و دیکتاتوری مسیر حق عدل را نتخاب کردند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سخنرانی خود در مراسم چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی  با یادآوری اینکه انقلاب مردم ایران  در ۴۱ سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت برزگ تجلی می‌یابد، گفت: برخلاف اینکه تبلیغ می‌کردند دوران دین سپری شده و جهان آن روز را به دو قطب شرق و غرب تقسیم کرده بودند، ملت ایران با انگیزه مذهبی و بدون اتکا به هیچ ابرقدرتی با دستی خالی دربرابر رژیمی تا دندان مسلح ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

اهم اظهارات رئیس دولت دوازدهم را بخوانید؛

* بی تردید ما در حادثه تاریخی ۲۲ بهمن ۵۷ دست خداوند و قدرت خداوندو اراده حق را به خوبی مشاهده کردیم. بدون عنایت خداوند چگونه امکان‌پذیر بود که در برابر تمام قدرت‌های جهانی و حکومت نظامی در کشور، ملت ما بتوانند بزرگترین پیروزی تاریخی را رقم بزنند.

*تمام انقلاب ما در واقع یک انتخاب بود. من می‌خواهم به این سوالی که در ذهن برخی از نسل سوم و چهارم انقلاب ممکن است  به وجود آمده باشد پاسخ دهم که چرا ملت ایران در ۴۱ سال پیش انقلاب را انتخاب کرد و چرا رژیم گذشته را سرنگون کرد در واقع انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر یک انتخاب بود.

*مردم بین یک رژیم فاسد وابسته به آمریکا و یک نظام مردم سالار دینی،‌ بین یک فاسدی مثل شاه ملعون و انسانی با ایمان و با دانش و سیاست همچون امام،‌ امام را ملت ما انتخاب کردند و مردم‌سالاری را انتخاب کردند. بین وابستگی به ابرقدرت‌ها و استقلال،  مردم ما استقلال را انتخاب کردند.

*به اعتقاد من اگر این انتخابات و این انتخاب امروز هم در پیش روی مردم باشد پاسخ مردم امروز ما هم پاسخ ۴۱ سال پیش خواهد بود. بسیار مهم بود که به این نکته توجه کنیم که انقلاب اسلامی مبتنی بر انتخاب بود و بالاترین ثمره انقلاب نیز انتخاب است. انقلاب از انتخاب و انتخاب از انقلاب است. یعنی مردم ما بین اسلام  و کفر و بین حق و باطل بین نظام مردمی و دیکتاتوری مسیر حق عدل را نتخاب کردند.

 

*اگر رژیم فاسد گذشته به مردم اجازه انتخاب می‌داد نیازی به انقلاب نبود. اگر رژیم گذشته مردم را آزاد می‌گذاشت تا در نوع حکومت، حکومت را برگزینند و انتخاب کنند و در نوع قانون اساسی قانون اساسی موردنظر خود را انتخاب کنند و بین استقلال و وابستگی مردم استقلال را انتخاب کنند و اگر رژیم گذشته به یک انتخابات سالم آزاد ملی تن می‌داد انقلابی نمی‌شد.

*انقلاب برمبنای آن بود که درِ انتخابات بسته شده بود، انسداد در و دروازه انتخابات مردم را هدایت کرد تا از مسیر یک انقلاب بزرگ این زنجیر را پاره کنند و راه را بر انتخابات باز کنند. برخی فکر می‌کنند انقلاب اسلامی یک حادثه‌ای بود که ۴۱ سال پیش تحقق پیدا کرد، پدران، برادران، خواهران و مادران ما در آن عصر بود که راه انقلاب را برگزیدند و از ما می‌پرسند آیا امروز هم ما ناچاریم همان راه ۴۱ سال پیش را دنباله‌روی و پیروی کنیم، پاسخ این است که حضور مردم و انتخاب مردم منحصر به ۴۱ سال پیش نبوده و هر روز مردم در انتخاباتی رسمی یا غیررسمی شرکت کرده‌اند

*جامعه‌ای که در آن جامعه مردم‌سالاری وجود دارد و این مردم هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند همواره انتخابات وجود دارد.

*مگر مردم ما فقط در ۱۲ بهمن و ۲۲ بهمن ۵۷ راهی را برگزیدند؟  در ۱۰ و ۱۱ فروردین ۵۸ به صورت رسمی با نظام جمهوری اسلامی را برگزیدند. در آن رفراندوم و همه‌پرسی عمومی که پایه نظام اسلامی ما است، مردم یکبار دیگر در انتخاب خبرگان قانون اساسی به انتخاب دعوت شدند و مردم یکبار دیگر برای همه‌پرسی قانون اساسی در سال ۵۸ یکبار دیگر به انتخاب دعوت شدند و هر سال مردم به انتخابات دعوت می‌شوند.

*در ۲۲ بهمن مردم آزاد هستند که به خیابان بیاییند و بار دیگر با امام و رهبری بیعت کنند و یا اینکه در خانه بمانند، اما مردم هر سال انتخاب و راهپیمایی را انتخاب کردند، مسیر ما مسیر انتخابات است. انقلاب ما بر مبنای انتخاب بزرگ ملت در ۴۱ سال پیش و در انتخابات‌های بعدی بوجود آمد وتکامل پیدا کرد. البته روشن است که ما در تمام مقاطع از روز اول با دشمنان قسم خورده و سرسختی مواجه هستیم. انقلاب تاثیرش تنها بر داخل نبوده است. تاثیرش بر منطقه و جهان و مسلمانان و آزادی‌خواهان بوده است. برای قدرتی چون آمریکا تحمل انقلاب اسلامی و پیروزی یک ملت بزرگ طبیعی است که غیرقابل تحمل باشد و از ۴۱ سال پیش هر شب خواب بازگشت به این سرزمین را ببیند و آنها به خوبی می‌دانند که ایران چه مقدار اهمیت دارد. می‌دانند نقش ایران در منطقه چیست و ایران چه قدرتی در منطقه دارد و از بالاترین قدرت‌ها به حساب می‌آید و به تعبیری بالاترین قدرت خاورمیانه به حساب می‌آید و به همین دلیل دشمن سرسخت این ملت و انقلاب آمریکا و صهیونیسم بود.

* آمریکا ایرادش به انتخاب ما است،  می‌گوید چرا مردم انتخاب کردند و سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشتند و نظام شاهنشاهی را ما تایید کرده بودیم و چرا مردم آمدند و راه نویی را برای زندگی خود انتخاب کردند. پس دعوای ما با آمریکا انتخاب است. ما می‌گوییم ملت ایران در همه سال و در همه موضوعات و مسائل مهم حق انتخاب دارد و دشمنان ما می‌گویند شما حق انتخاب ندارید.

*آمریکا می‌گوید چرا مردم انتخاب کردند، سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشتند. نظام شاهنشاهی را آمریکا انتخاب کرده بود و آمریکا می خواست که باقی بماند آنها می گویند چرا مردم راه جدیدی را برای زندگی خود انتخاب کرده اند.

*معتقدیم ملت ایران همیشه و در همه مسائل مهم حق انتخاب دارند اما دشمنان ما می گویند شما حق انتخاب ندارید.

*آمریکا می گوید شما باید به گذشته و به ۴۱ سال پیش برگردید، سخن مردم ما این است که ما به عقب برنمی‌گردیم، راه و مسیر ما برای پیشرفت و تعالی این کشور است، لذا می بینیم این دشمنی و کینه توزی در طول ۴۱ سال گذشته به شکل های مختلف ظهور و بروز پیدا کرد.

*راه انقلاب ما همان راه روز اول است. از جوانان عزیز، دانشگاهیان و محققان خواهش می‌کنم یک بار دیگر سخن امام(ره) را در روز ۱۲ بهمن ۵۷ در بهشت زهرا (س) بخوانید و دقت کنید. آن چه امام در روز اول به مردم گفت تا روز آخر پای آن ایستاد. امام (ره) با مردم صادقانه رفتار کرد و به وعده اش عمل کرد و هر چه در روز ۱۲ بهمن در بهشت زهرا (س) گفت تا پایان عمر بابرکتش عمل کرد.

* امام در بهشت زهرا(س) گفت سرنوشت مردم در دست خود مردم است، مردم بر سرنوشت خود مسلط هستند، مجلس باید قانونی باشد، دولت باید قانونی باشد، نظام باید بر مبنای قانون باشد. امام به مردم گفت ما به دنبال استقلال فرهنگی و سیاسی در این کشور هستیم، امام آن روز به مردم گفت ما با تجدد و تمدن مخالف نیستیم ما با فساد و فحشا مخالف هستیم. امام آن روز گفت ما به دلیل خواست مردم و اینکه مردم من را قبول دارند دولت تعیین می‌کنم.

*آنچه امام در ۱۲ بهمن گفت در روز آخر زندگی هم تکرار کرد. راه امام راه پیوسته و بدون انحراف بود و مردم این صداقت را از کلام امام و عمل امام مشاهده کردند آنچه انقلاب ما را استحکام بخشیده حضور مردم و رای مردم است.

*هرچه مردم از ما می‌خواهند باید به آن عمل کنیم، من در اینجا از نیروهای مسلح و سپاه پاسداران، بسیج و همه نیروها تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. آن روز که در بدرقه شهید بزرگوار سردار حاج قاسم سلیمانی مردم به خیابان‌ها آمدند و از نیروهای مسلح و دولت انتقام خون شهید قاسم سلیمانی را خواستند نیروهای مسلح ما موشکباران پایگاه نظامی عین الاسد آمریکا در عراق در راستای خواسته مردم بود. مردم انتقام را خواستند و نیروهای مسلح سخن مردم را به کرسی نشاندند.

*آن روز که هواپیما در کنار فرودگاه سقوط کرد و قلب ما و رهبری را سوزاند، مردم از ما عذرخواهی خواستند و نیروهای مسلح ما عمل کردند و سریعا از مردم عذرخواهی کردند و اعلام کردند که دقت خواهند کرد چنین اشتباهی هیچگاه تکرار نشود.

*نیروهای مسلح با مردم است و به خواست مردم عمل می‌کند و در کنار مردم است. این راهی است که انقلاب اسلامی تعیین کرده است.

*جوانان عزیز! مردم عزیز ایران! گاهی سخنانی در رسانه‌ها مطرح می شود که با راه انقلاب و امام در تضاد است. یادتان نرود که امام همواره تاکید کرد که «همه با هم»؛ این جمله استراتژی مهم انقلاب اسلامی بود. هر وقت همه با هم بودیم ۲۲ بهمن آفریده می‌شود، هر وقت همه با هم بودیم آمریکا شکست می‌خورد، هر وقت همه با هم بودیم شکوفایی ایجاد می‌شود. نگذارید بگویند این جناح یا آن جناح، همه با هم باید از این کشور دفاع کنیم و در برابر آمریکا بایستیم و از حقوق ملت ایران دفاع نماییم. این انقلاب برای همه است، برای فرد یا گروه خاصی نیست.

*در ۲۲ بهمن ۵۷ تمام ملت ایران احساس پیروزی کردند نه آن جناح یا آن جناح در ۲۲ بهمن ۵۷. تمام اقوام و مذاهب احساس پیروزی کردند. شرق، غرب، شمال و جنوب ایران احساس پیروزی کردند.

*اگر کاری کنیم که همه ما احساس پیروزی کنیم کاری انقلابی است. انقلاب یعنی اقدامی کنیم به نفع همه ملت. هر وقت اقدامی به نفع همه ملت کردیم و ۸۳ میلیون نفر را خوشحال کردیم کار ما انقلابی است. هر وقت ۱۰ میلیون نفر را خوشحال و ۱۰ میلیون نفر نگران و بقیه را مردد کردیم باید فکر کنیم کجای کار ما ایراد دارد.

*گاهی انتخاب بین این یا آن غلط است، مقاومت یا دیپلماسی غلط است، هر دو، هم مقاومت و هم دیپلماسی. شهید سلیمانی هم سردار میدان جنگ بود و هم یک دیپلمات ارشد در مذاکره بود. شهید سلیمانی در مسیر رفتن به جلسه گفتگو با نخست وزیر عراق شهید شد، شهید سلیمانی به سمت میدان جنگ نمی‌رفت به سمت میدان دیپلماسی می‌رفت که شهید شد. شهید سلیمانی در میدان جنگ سردار قوی و در میدان مذاکره دیپلماتی قدرتمند و عزتمند بود باید همه ابعاد شهید سلیمانی را مدنظر قرار دهیم.

*شهید سلیمانی به دنبال جنگ و بی‌ثباتی در منطقه نبود، آمریکا و اسرائیل دروغ می‌گویند.

*شهید سلیمانی به دنبال ثبات بود و با کمک ارتش و مردم عراق، به سوریه و لبنان ثبات و به منطقه امنیت داد. شهید سلیمانی مرد جنگ و صلح بود؛ جنگی که به صلح منجر شود و صلحی که آنقدر قوی باشد که جنگی ایجاد نشود. قوت و قدرت ماست که صلح ما را حفاظت می‌کند و نیروی مسلح قوی کشور ما را در مسیر صلح نگه می‌دارد.

*سپاسگزار صنعت دفاعی کشور هستم که در این مدت چند سال، قدرت نیروهای مسلح ما را دوچندان کرده است. در آخرین جلسه شورای عالی امنیت ملی، فرماندهان نظامی می‌گفتند قدرت نظامی ما امروز از یک سال پیش به مراتب بالاتر است.

*اینکه قدرت نظامی ما روز به روز پیشرفت می‌کند و برتر است و ما می‌توانیم همه نیازمندی‌های خود را با دست دانشمندان خودمان بسازیم و در تولید موشک، هواپیما، ناوچه، پدافند موفق هستیم، ناشی از دست پر توان مهندسان ایرانی است.

* قبل از انقلاب ۹۵ درصد سلاح و تجهیزات نظامی به کشور وارد می‌شد و پنج درصد در داخل ساخته می‌شد. امروز همه نیازهای ما در داخل کشور تولید می‌شود، این به معنای توانمندی علمی و قدرت نظامی و دفاعی ملت ایران است.

*ممکن است برخی فکر کنند یا جمهوریت یا اسلامیت، این سخن غلط است. ممکن است افرادی فکر کنند باید جمهوریت را تضعیف کنیم تا اسلامیت تقویت شود. با کمال ادب و احترام به این دوستان عزیز می‌گویم که اشتباه می‌کنید، تضعیف جمهوریت تقویت اسلامیت نیست. جمهوریت و اسلامیت در کنار هم هستند.

*در بسیاری از موارد نباید بین این یا آن انتخاب کرد، یعنی یا مقاومت یا دیپلماسی؛ نه هر دو، یا تعامل با جهان یا ایستادگی نه هر دو، یا خودکفایی در داخل یا تجارت در خارج؛ نه هر دو. در این مواقع این یا آن اشتباه است. در تاریخ انقلاب، امام (ره) به ما آموخت اسلامیت در کنار جمهوریت است. امام به ما آموخت دینداری در کنار مردمسالاری، پیشرفت در کنار عدالت است. در بسیاری از موارد، ابعاد مختلف انقلاب اسلامی را باید مد نظر قرار دهیم.

* آمریکا در دو سال گذشته که این همه فشار بر مردم عزیز ما وارد کرده است، تمام تجارت و صادرات، واردات و نیازمندی‌های کشور را هدف قرار داده است تا صبر مردم لبریز شود. آنچه اختلاف محاسبه است، این است که آمریکایی‌ها جایگاه و عظمت ملت ایران را درک نکرده‌اند. آمریکایی‌ها فکر می‌کنند با ۴۱ سال تمدن مواجهند. این در حالی است که آمریکایی‌ها با هزاران سال تمدن ایران مواجه هستند.

*انقلاب اسلامی در طول ۴۱ سال گذشته اقدامات بسیار مهمی را برای تکمیل تمدن اسلامی و ایرانی انجام داده است. آمریکا با نظام مواجه نیست. آمریکا با دولتمردان مواجه نیست. آمریکا با ۸۳ میلیون نفر جمعیت ایران مواجه است. مردم ما یکپارچه و یکصدا هستند. آنجا که بحث ملت باشد، یک صدا وجود دارد. آنجا که بحث انقلاب و منافع ملی باشد، یکصدا بلند است.

*در روز تشییع جنازه شهید سلیمانی دیدید که همه مردم یکصدا بودند. چشم‌ها همه گریان بود و نگاه‌ها همه به سمت آسمان بود. همه مردم با مشت گره کرده در مقابل آمریکا ایستادند و نظر خود را در آن راهپیمایی بزرگ و تشییع جنازه عظیم اعلام کردند.

*آمریکا به دنبال ملت تسلیم شده و کشور غارت شده است. آمریکا به دنبال دولتی است که پشیمان است و نمی‌خواهد بار مسئولیت را به دوش داشته باشد. آمریکا نمی‌خواهد که دولت و نیروهای مسلح زیر پرچم جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب ایستادگی کنند.

*تلاش این بود که مردم برای تأمین نیازمندی‌های روزمره خود درمانده شوند. امروز مردم در نیازمندی‌های روزمره شامل آب، برق، نان، بهداشت با مشکل عظیم و بزرگ مواجه نیستند. آمریکایی‌ها گفته بودند ما سه ماه تحریم را ادامه دهیم، موادغذایی در ایران پیدا نخواهد شد. در ایران ظرف سه ماه دارو پیدا نمی‌شود و مردم در تأمین آب، برق و زندگی‌شان دچار مشکل می‌شوند. آیا این چنین شد؟

*روزهای بسیار سختی را گذراندیم، مردم ما روزهای سختی را گذراندند اما در طول ماه‌های اخیر دولت و ملت بر مشکلات روز به روز فائق آمدند.

*از متخصصان و صنعتگران بپرسید که آیا امسال در بخش صنعت و کشاورزی رشد داشته‌اید؟ علی‌رغم دو سال تحریم کامل به رشد در این زمینه‌ها دست یافته‌ایم. امروز در تولید بسیاری از موادغذایی خودکفا هستیم و در برخی دیگر، در مسیر خودکفایی قرار داریم. روزی که انقلاب پیروز شد، تولید کشاورزی ایران ۲۶ میلیون تن در سال بود. روزی که دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد، تولید موادغذایی ۹۷ میلیون تن بود. امروز تولید موادغذایی ما ۱۲۶ میلیون تن است.

* این دولت در این ۶ سال به اندازه کل رژیم گذشته کار کرده است. آمریکا اشتباه کرد، نفهمید که کشاورزان و مهندسان ما در سراسر کشور با همه توان برای تأمین نیازمندی‌ها ایستاده‌اند. آمریکا فکر می‌کرد اگر بنزین را تحریم کند، کشور ما به هم می‌ریزد و در پمپ بنزین ها صف درست می‌شود. ما امروز بنزین را صادر می‌کنیم. در آغاز دولت یازدهم تولید بنزین کشور ۵۲ میلیون لیتر بود و امروز ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین در روز است و تولید بنزین دو برابر افزایش یافته است.

*آنهایی که در رسانه ها سوال می‌کنند این دولت چه کار کرده است، باید بگویم در کدام بخش صنعت، کشاورزی و دفاعی، ملت ما نتوانستند مشکلات را پشت سر بگذرانند. آنهایی که می‌گویند در برابر آمریکا ایستادگی کنیم، اشتباه می‌کنند. باید به دست کشاورزان و صنعتگران نفت ما نگاه کنند.

*من یک خبر مهم به ملت ایران اعلام می کنم. در زمان پیروزی انقلاب مقدار تولید گاز کشور ۱۱۰ میلیون متر مکعب در روز بود. روزی که دولت یازدهم شروع به کار کرد، تولید گاز ۶۲۵ میلیون متر مکعب در روز بود. ملت بزرگ ایران! پایان سال ۹۸ تولید گاز کشور به هزار میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید، این بزرگترین افتخار برای مهندسین و کارگران نفت و گاز کشور است.

*ببینید کشور در چه رشدی قرار گرفته است. فقط با کشف میدان نفتی بزرگی که امسال اعلام شد، ۵۳ میلیون بشکه نفت را مهندسین ما کشف کردند.

*آمریکا خطا و اشتباه کرد. فکر می کرد اگر تحریم شویم، عقب نشینی می کنیم، ملت ما بداند امروز ۹۷ درصد داروی کشور را مردم، کارگران، مهندسان، پزشکان و متخصصان دارویی تولید می کنند و فقط ما سه درصد به خارج نیازمند هستیم، آن هم می توانیم در سال های آینده تولید کنیم و به خودکفایی کامل برسیم.

*در آغاز انقلاب ما واردکننده محصولات بخش سلامت و بهداشت بودیم. دارو، تجهیزات و پزشک ما از خارج می آمد، امروز در همه زمینه‌ها خودکفا شده‌ایم و صادرکننده هستیم و گردشگر درمانی سلامت داریم. مردم کشورهای همسایه برای درمان و جراحی به کشور ما می‌آیند.

*تمام تخت های بیمارستانی ما تا ابتدای دولت یازدهم حدود ۸۰ هزار تخت بود، در طول ۶ سال گذشته ۲۶ هزار تخت جدید به بیمارستان‌ها اضافه کردیم و ۴۵ هزار تخت را به طور کامل بازسازی کردیم، یعنی به اندازه کل تخت بیمارستانی تاریخ ایران، ما تخت بیمارستانی اضافه کردیم. این کار عظیمی برای ملت ایران بود.

*مردم! به خدا قسم این فشاری که بر ملت ما در دو سال اخیر وارد شده است، اگر یک دهم آن به کشورهای منطقه وارد می‌شد، در برابر آمریکا خضوع می کردند. اگر نفت کشورهای همسایه ما یک ماه تحریم شود، نمی توانند حقوق کارمند خود را بپردازند، اما امروز ما به حول و قوه الهی علیرغم همه فشارها و تحریم های آمریکا روی پای خود ایستاده ایم.

*طی چند سال اخیر ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و ۲۰ میلیارد دلار برای کالاهای غیراساسی پرداخت کرده ایم و ۷۲ میلیارد دلار تجارت داشته ایم، ۳۶ میلیارد وارد و ۳۶ میلیارد صادر کرده‌ایم.

*مردم ما روی پای خود ایستاده اند و بازوهای خود را قوی‌تر کرده‌اند و ارکان خود را مجهز کرده‌اند. ۵۵ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور ما کار می‌کنند، ۳۰۰ هزار نفر در شرکت های دانش بنیان مشغول کار شده اند، آمریکا می‌خواست اشتغال را در کشور ما از بین ببرد.

*ما در آغاز دولت یازدهم ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شاغل داشتیم، امروز ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار شاغل داریم، یعنی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به شاغلان ما اضافه شده است و هر سال به طور متوسط ۵۰۰ هزار نفر مشغول به کار شده اند. علیرغم همه فشارها و تحریم ها، مسیر ما، مسیر درستی است و ملت ما مقاومت و ایستادگی کرده اند.

*ر این دولت در شش سال اخیر ۱۲۰۰ کیلومتر راه آهن اضافه شده و هزار کیلومتر دیگر تا پایان دولت اضافه خواهد شد. همین جا به وزارت راه دستور می‌دهم که جاده عظیم تهران شمال را که تکمیل شده از فردا رفت و آمد آزمایشی آن را باز کنند و جاده را برای مردم باز کنند. ان‌شاءالله اوایل اسفند این جاده مهم، که از افتخارات مهندسی ایران است، افتتاح خواهد شد، ارزش این پروژه ده هزار میلیارد تومان است. در شش ماهه دوم سال ۹۸، ۳۳ هزار میلیارد تومان طرح های آب و برق افتتاح کرده و خواهیم کرد.

*ما دست روی دست نگذاشته‌ایم، دولت ما ورشکسته نیست، ملت ما تسلیم نشده، آمریکا بزرگترین خطا را مرتکب شده، در کشور همسایه ما میهمان عراق و فرمانده ما را ترور کرده و بزرگترین جنایت را انجام داده است.

*خاک مردم فلسطین و سوریه را به اسرائیل هدیه کرده است. مردم روز به روز آگاه‌تر می‌شوند. راه آمریکا به ضرر ملت ایران، ملت منطقه، جهان اسلام و همه ملت های جهان است و حتی به ضرر مردم آمریکاست.

*پیامبران در برابر فشار و ستم همه آنهایی که در برابر حق ایستاده بودند، به خداوند توکل کردند خدایی که راه نجات و مسیر هدایت را پیش روی ما گذاشته است. البته در سایه تحریم و فشار مردم ما آزار دیدند و اذیت شدند و به مردم ما فشار وارد شد اما در عین حال مردم ما آگاه هستند که می‌توانیم از این فشار عبور کنیم. در ماه های اخیر در تمام شاخص‌های اقتصادی روند کشور روند مثبتی بوده است، این به آن معناست که قدرت داریم در برابر فشار آمریکا به پیروزی برسیم. در برابر تمام آزارها و اذیت ها خواهیم ایستاد.

*انتخابات دوم اسفند یک انتخابات در میان همه انتخابات است، انقلاب ما در سایه انتخاب درست به پیروزی رسید و انقلاب ما برای این بود که راه انتخاب به روی ما باز باشد. یکی از بالاترین ارزش‌های ملی و دینی ما انتخاب و قدرت انتخاب است باید بتوانیم بین دو راه و چند راه، راه بهتر را برگزینیم. انتخاب یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.

*ممکن است در این انتخابات گله و انتقاد داشته باشیم، اشکالی ندارد انتقاد آزاد است اما انتقاد باشد، منتقد باشد اما انفعال نباشد. منفعل نشوید، با صندوق رای قهر نکنید، انتخابات و صندوق رای منجی ماست.

*ما در دهه پنجم انقلاب قرار داریم، باید خیلی از اصلاحات در این کشور صورت گیرد، نظام جمهوری اسلامی ما باید نوسازی شود و سالمتر و شکوفاتر شود، این اقدام در سایه رأی و حضور شما امکانپذیر است، با صندوق رای نباید قهر کنید، با انتخابات نباید قهر کنید به هر صورت باید پای صندوق رای حضور یابید.

* امام ما را به انتخابات دعوت کرد که ما صندوق رای را رها نکنیم، در هر انتخابات رهبری معظم انقلاب تاکید کردند که در انتخابات حضور یابید، انتخابات غیر از عظمت ملی و ایستادگی در برابر دشمن هدف بزرگ و ارزشمندی دارد.

*یکبار دیگر مثل امروز که در سراسر کشور حضور یافتید دوم اسفند پای صندوق‌های رای بروید و افتخار بیافرینید و به دشمنان اعلام کنید. مسیر ملت ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است. ما در برابر دشمنان تسلیم نمی‌شویم اما آنها را وادار می‌کنیم در برابر ملت ایران تسلیم شوند و سر فرود آورند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۱-۲۲ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.