واکنش محمدمهاجری به تجمع مقابل وزارت خارجه:تجمع کنندگان حتی نمیدانستد،ظریف باکدام رسانه مصاحبه کرده

۱۳۹۸-۱۱-۰۹ اسلایدر

واکنش محمدمهاجری به تجمع مقابل وزارت خارجه:تجمع کنندگان حتی نمیدانستد،ظریف باکدام رسانه مصاحبه کرده

فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به تجمع مقابل وزارت خارجه گفت: انتظار نداریم عده‌ای که برای تفریح مردم کاری می کنند و آنها را می‌خندانند و شاد می‌کنند، دستگیر و یا بازداشت شوند.

«محمدمهاجری»، فعال سیاسی اصولگرا، درباره رفتارهای دوگانه در قبال تجمعاتی که در کشور برگزار می‌شود به ویژه تجمع روز گذشته در مقابل ساختمان وزارت خارجه و تجمع مقابل مجلس توسط کارگران، به خبرنگار سیاسی برنا گفت: تصور بنده این است که تجمع جلوی ساختمان وزارت امور خارجه، نه از سوی پلیس و نه از سوی نظام جدی گرفته نشده بود و هیچ کس دیگری هم آن را جدی نگرفته بود. اینکه ۷۰-۸۰ نفر بیایند و ۴ تا تراکت دستشان بگیرند و از جایی هم حمایت شوند، حرکت مهمی نیست.

او افزود:  از این رو این تعداد تجمع کننده، عددی نیستند که بخواهیم در این باره صحبت کنیم. مثل اینکه چند نفر رفته‌اند به پارک و یا به پیک نیک، بعد بخواهند آنها را بازداشت کنند؟!  حالا فرض کنید ۴ تا شعار هم دادند و یا مثلا ۴ نفر به پارک رفتن و بلند بلند حرف زدند باید بیایند آنها را بگیرند؟ تجمعی مهم و جدی نبود و بیشتر به نظر خنده‌دار بود. انتظار نداریم عده‌ای که برای تفریح مردم کاری می کنند و آنها را می‌خندانند و شاد می‌کنند دستگیر و یا بازداشت شوند؟!

مهاجری با بیان اینکه علت رفتار دوگانه با تجمع روبرو ساختمان وزارت خارجه را باید از پلیس تهران پرسید، تاکید کرد: به هر حال آنها هستند که باید توضیح دهند. اگر این دوگانگی وجود داشته باشد حتما پلیس هم برای آن توجیحی دارد و خودش، شخصا عمل نمی‌کند. برای مثال در همین قضایا و بعد از سقوط هواپیما، تجمعاتی جلوی دانشگاه های مختلف صورت گرفت و تعدادشان هم سی و چهل برابر این جمعیت تجمع کننده، روبروی ساختمان وزارت امور خارجه بود اما آنجا هم فردی را دستگیر نکردند و اگر هم دستگیر شدند، بعد آنها را آزاد کردند. بنابراین سیاست‌هایی است که به صورت مقطعی اتخاذ می شود و شاید در مقطع خود هم قابل دفاع باشد. اتفاقا اقدام خوبی بود که افراد این تجمع را دستگیر نکردند چراکه اگر به این تجمع کنندگان به تعبیری می‌گفتند بالای چشمت ابرو است، ببینید که امروز چه اتفاقی در کشور رخ می‌داد. به هر حال  پلیس هم ایستاده بوده، لبخند می زد و به نظرم خوشش آمده بود.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه بیشتر تجمع کنندگان هم اطلاعی از جزییات مصاحبه ظریف با رسانه آلمانی نداشتند، توضیح داد: اینکه کسی را دستگیر نکردند کار قشنگی بود و واقعا هم دلیلی نداشت که این کار را انجام دهند. یقین دارم ۹۰ درصد افرادی که آنجا بودند اگر از آنها پرسیده می‌شد، ظریف با چه روزنامه‌ای، هفته نامه‌ای یا مجله و رسانه‌ای مصاحبه کرده، جواب آن را نمی‌دانستند. بنده در این باره یقین دارم. حاضرم در فیلم هایی که از آن‌ تجمع منتشر شده، افراد آن تجمع را پیدا کرده و از آنها بپرسیم که ظریف با چه رسانه‌ای مصاحبه کرده است.

او ادامه داد: دوم اینکه یقین دارم نمی‌دانند که رسانه مصاحبه کننده چه سخنانی را گفته است؟ سوم اینکه اینکه این افراد، توان تحلیل این سخنان بیان شده را ندارند. از این رو چرا باید برخورد شود با افرادی که نمی‌‌دانند. حتی این موضوع را برخی دوستان رسانه‌ای حمایت کننده از این تجمعات نیز نمی‌دانند. آن مصاحبه ظریف کاملا ملموس بود و مخاطب خارجی اروپایی و آمریکایی داشت و باید این مصاحبه را برای برخی دوستان رسانه‌ای که ادعای مدارک تحصیلی بالا دارند، توضیح داد. هر چند با توضیح دادن برای این گونه افرادی که نمی‌خواهند بفهمند، وقتمان را تلف کرده‌ایم. بنابراین نباید این موضوع را جدی گرفت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۱-۰۹ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.