مهاجری: ترامپ بی‌ادبی را از دلواپسان ما یاد می‌گیرد

۱۳۹۸-۱۱-۰۷ اسلایدر

مهاجری: ترامپ بی‌ادبی را از دلواپسان ما یاد می‌گیرد

محمدمهاجری در گفت و گو با پایگاه جماران، درباره هجمه های تازه به وزیر امور خارجه کشورمان از سوی منتقدان داخلی گفت: من متن مصاحبه اخیر آقای ظریف با اشپیگل را خوانده‌ام. به نظرم در آن هیچ نکته جدیدی که تا به حال از سوی وزیر امور خارجه مطرح نشده باشد، وجود ندارد. جز یک نکته که ایشان گفته ما حاضر به مذاکره با آمریکاییم به شرطی که آنها به شرایط قبل تحریم ها بازگردند.

وی افزود: متاسفانه بعضی‌ها فهم این را ندارند تا میان حرف‌هایی که مشتری داخلی دارند و اظهاراتی که با زبان دیپلماسی در دنیا مطرح می شوند، فرق قائل شوند. حرف هایی که آقای ظریف در مصاحبه اخیر خود مطرح کرده، اظهاراتی دیپلماتیک است و طرف خارجی به خوبی آن را می‌فهمد.

این گونه هجمه ها هم توام با انگیزه های انتخاباتی باشند هم تخریب

این فعال رسانه ای اصولگرا ادامه داد: متأسفانه در داخل عده ای به منظور تسویه حساب‌های سیاسی دم انتخابات این هجمه‌ها را انجام می‌دهند. باید گفت کسانی که به عقده گشایی و فحاشی کردن و عصبانی شدن عادت دارند در این موضوع نیز اقدام به تخریب وزیر امور خارجه کشورمان می‌کنند. برخی یادشان رفته که دشمن آن‌طرف نشسته و ما این طرف، امروز شاهدیم به غیر از یک عده که با زبانی مناسب از اظهارات اخیر وزیر امور خارجه انتقاد کردند، مابقی با همان زبان بی ادبانه‌ای که همیشه داشتند شروع به توهین و تخریب کردند.

وی بیان کرد: از طرف دیگر آمریکایی ها نیز وقتی می‌بینند وزیر امور خارجه ایران در داخل کشورش تضعیف می شود، می‌فهمند موقع ضربه زدن به او فرارسیده است. لذا دیدیم که آنها و به ویژه شخص ترامپ بی‌ادبانه رفتار کرد و این بی‌ادبی را هم از دلواپسان داخل ایران یاد می‌گیرد.

مهاجری افزود: به نظر می رسد این گونه هجمه ها هم توام با انگیزه های انتخاباتی باشند هم تخریب. متأسفانه عده‌ای با سوءاستفاده از خون شهید سلیمانی که بی تردید رضایت آن شهید بزرگوار را همراه ندارد، حجم عظیمی از بی‌ادبی، تخریب و هتاکی را در مخالفت با رقبای سیاسی خود به کار می‌برند.

دلواپسان بر این باورند که منافع ملی یعنی جناح من بماند و مابقی حذف شوند

وی گفت: اصطلاحی به نام «منافع ملی» هم این روزها خنده دار شده است. از نگاه دلواپسان، دیگر چیزی به نام منافع ملی وجود خارجی ندارد. آنها معتقدند منافع جناحی‌شان همان منافع ملی است و به تعبیری دیگر منافع ملی یعنی همان روندی که به نفع آنها در انتخابات رخ می‌دهد. دلواپسان بر این باورند که منافع ملی یعنی جناح من بماند و مابقی حذف شوند.

مهاجری در پایان گفت: متاسفانه بخش اعتدال‌گرا یا خردگرای اصولگرایان به شدت واداده و مرعوب هستند و به دو دلیل حاضر نیستند در برابر این موج های تخریبی واکنشی نشان دهند. یکی اینکه می ترسند اگر حرفی بزنند به نفع جریان رقیب تمام شود و دوم اینکه یادشان می رود که حضرت امیر فرمود «قل الحقَّ ولو کان علیک» یعنی حق را بگو اگرچه برخلاف منافع تو باشد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۱-۰۷ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.