ترکان: «مکتب سلیمانی» سرفصل‌ تربیتی شود

۱۳۹۸-۱۰-۳۰ سیاست

ترکان: «مکتب سلیمانی» سرفصل‌ تربیتی شود

مشاور رئیس‌جمهور گفت: مکتب سلیمانی باید تحت عنوان ویژگی‌های شهید قاسم سلیمانی منتشر شود و آنها را به سرفصل‌های تربیتی تبدیل کنیم، زیرا این جریان، جریان پایدار و همیشگی خواهد بود.

اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد «مکتب سلیمانی» اظهار داشت: فرمایش مقام معظم رهبری در مورد مکتب سلیمانی بسیار درخشان بود زیرا اگر چیزی که ایشان به نام مکتب سلیمانی گفتند تحت عنوان ویژگی‌های شهید قاسم سلیمانی منتشر شود و آنها را به سرفصل‌های تربیتی تبدیل کنیم، این جریان، جریان پایدار و همیشگی خواهد بود.

وی بیان کرد: مکتب سلیمانی از خودسازی سلیمانی، نمازها و اشک‌های سلیمانی و شب زنده داری سلیمانی آغاز می‌شود و تا تواضع سلیمانی، اخلاق، خاکی بودن، شجاعت و جبهه‌های مقاومت که سلیمانی در آنها نقش داشت ادامه خواهد داشت.

به نظر من مکتب سلیمانی مجموعه با ارزشی است و رهبر معظم انقلاب هم واژه خوبی در مورد مکتب سلیمانی به کار بردند.

مشاور رئیس جمهور افزود: واقعاً شهادت طلبی، رشادت‌ها و شجاعت‌های سلیمانی بخش بیرونی سلیمانی است که همه دیدند و می‌دانند اما بخش دیگری نیز هست و آن خودسازی سلیمانی است که شهید سلیمانی را به این مرتبه رسانده است به گونه‌ای که شما دیدید مردم از همه قشرها برای بزرگداشت سلیمانی آمدند.

ترکان با بیان اینکه سلیمانی چتر خود را کوچک نگرفته بود تا فقط بخشی از جامعه زیر آن جا شوند، گفت: سلیمانی همه مردم را دوست داشت و همه بچه‌ها را بچه خود می‌دانست. شما دیدید که همه بچه‌ها و همه مردم به او احترام گذاشتند و به نظر من تعبیر مکتب سلیمانی مجموعه‌ای از آموزه‌های تربیتی است که از سلیمانی به جا مانده و واژه بسیار درستی است. فرمایش مقام معظم رهبری هم در این مورد این موضوع بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: به عقیده من برای شناخت ارزش‌های جهاد و شهادت سلیمانی ما باید پدیده داعش شناختی پیدا کنیم. کلیپ‌های مختلفی که خیلی‌ها از داعش دیدند برای آنها روشن کرد که داعش چه پدیده شوم، خطرناک و جنایتکاری بود. شما دیدید که چگونه جوان‌های مردم را از دم تیغ گذراندند؟ پدیده بسیار خطرناک داعش موفق شده بود قسمتی از شمال عراق و شرق سوریه را در کنترل بگیرد و قصد داشت یک کشور ایجاد کند و دولت اسلامی عراق-شام بسازد.

مشاور رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تصور اولیه این است که این عراق- شام است اما بعد پی می‌بردیم که اینها به مرزهای ما آمدند و تهدیدی برای امنیت داخلی ما شدند. حالا ما یا باید با آنها در داخل شهرهای خود با داعش می‌جنگیدیم.

ترکان تاکید کرد: هوشمندی سلیمانی -که خدا رحمتش کند- و همه به او مدیون هستیم این است که با رشادت و شهامت به قلب داعش رفت و با آنها جنگید و مبارزه کرد و آنها را منهدم ساخت. این امنیت بسیار ارزشمندی که امروز داریم مرهون این رشادت‌ها و این شهادت طلبی است.

وی اظهار داشت: سلیمانی ضمن اینکه در خطرناک‌ترین صحنه‌ها با رشادت خودش حاضر می‌شد مذاکراتی مانند مذاکره تلفنی اش با بارزانی و حضورش در کردستان عراق و قلب محاصره را نیز داشت. در عین حال که با روحیه شهامت و رشادت و با جرأت بی نظیر می‌توانست در دل دشمن برود و با آنها بجنگد در عین حال در خیلی صحنه‌ها توانست ابتدا میان خودی‌ها برادری را تقویت کند.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه نقش و نفوذ کلام سلیمانی در تقویت برادری میان خودی‌ها خیلی ارزشمند بود، عنوان کرد: او خیلی جاها با مذاکره مسائل را حل می‌کرد. خود سلیمانی هم مذاکره می‌کرد و جایی که لازم بود این کار را انجام دهد انجام می‌داد. برای مثال نخست وزیر عراق گفت من برای سلیمانی پیغامی فرستادم و او پاسخ پیغام مرا آورده یعنی در عین رشادت‌های شهادت طلبانه مانند دیپلمات هم ایفای نقش کرده است.

منبع: مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۰-۳۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.