آقایان شورای نگهبان!نیازی به۴سال زمان نیست؛ناکارآمدی مجلس یازدهم از الان روشن است

۱۳۹۸-۱۰-۲۹ اسلایدر

آقایان شورای نگهبان!نیازی به۴سال زمان نیست؛ناکارآمدی مجلس یازدهم از الان روشن است

دو سه روز قبل آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان به مجلس دهم حمله کرد و آن را ناکارآمد خواند. مدتی قبل نیز سخنگوی همین شورا، ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس دهم را به علت مفاسد مالی فاقد صلاحیت برای دوره بعدی انتخابات معرفی کرد و اعلام داشت آنها از گردونه رقابت خارج شده اند. البته آمار این عده ظاهرا ۱۲۰نفر بوده است که بعدا با ارفاق،۳۰نفر از آنها از فیلتر شورای نگهبان عبور کردند.

اما نکته مهم این است که نگاهی به لیست کاندیداهای تایید شده نشان می دهد که مجلس یازدهم قرار است با کوتوله های سیاسی پر شود و بالطبع پس از مدتی آیت الله جنتی دوباره از ناکارامدی مجلس بگوید. شواهد حکایت از آن دارد که ردصلاحیت گسترده ای که نه فقط اصلاح طلبان که ناظزان سیاسی بیطرف را نیز وادار به واکنش کرده، نتیجه اش تشکیل پارلمانی با پایین ترین استانداردهای سیاسی خواهد بود. مجلسی که در طراز نظام جمهوری اسلامی نخواهد بود و توسری خور گروههای سیاسی و برخی دستگاههای حاکمیتی خواهد بود.

علاوه بر این، رفتار شورای نگهبان،عامل کاهش حضور شهروندان پای صندوقهای رای خواهد بود.این در حالی است که حضور مردم پای صندوقهای رای، همواره یکی از پایه های اصلی اقتدار نظام جمهوری اسلامی معرفی شده و در شرایط کنونی جهان، این حضور پرمعناتر خواهد بود.گویا شورای نگهبان بی توجه به این موضوع مهم، ردصلاحیتهای گسترده را کلید زده،بی آنکه مسئولیت آن را ذره ای بپذیرد.

این هشدار را باید به شورای نگهبان داد که قبل از آنکه ۴سال دیگر متوجه ناکارآمدی و مفاسد مجلس شوید، از هم اکنون مانع این اتفاق شوید. اتفاقی که نشانه هایش به وضوح با تایید برخی نامزدهای پرحاشیه در حال رقم خوردن است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۰-۲۹ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.