افزایش تلفات سیل شمال کشور به ۷نفر

۱۳۹۵-۰۶-۱۳ حوادث

افزایش تلفات سیل شمال کشور به ۷نفر

بارندگی شدیدی که از پنج شنبه گذشته آغاز شدباعث وقوع سیل و وارد آمدن خسارات به بعضی تأسیسات و جاده های شهری و روستایی شد، به طوری که تاکنون برخی از نقاط شهرهای شمالی کشور هنوز بدون آب و برق هستند.

به گزارش میزان، بارندگی شدیدی که از پنج شنبه گذشته آغاز شدباعث وقوع سیل و وارد آمدن خسارات به بعضی تأسیسات و جاده های شهری و روستایی شد، به طوری که تاکنون برخی از نقاط شهرهای شمالی کشور هنوز بدون آب و برق هستند.

افزایش تلفات سیل شمال کشور به هفت نفر

ناصر چرخساز با اشاره به آخرین آمار امدادرسانی به سیل زدگان ۵ استان کشور گفت: از روز گذشته شاهد وقوع سیل در ۵ استان مازندران، گلستان،سمنان،اردبیل و آذربایجان شرقی هستیم. این در حالی است که ۲۱ شهرستان شامل قائمشهر،سواد کوه،آمل،بابل،ساری،جویبار،نور،بابلسر،بندپی،بهشهر،نوشهر،کلاله،آق قلا،چالوس،بندرگز،کردکوی،مینو دشت،گرگان،پارس آباد،هریس و شهرود تحت تاثیر سیل قرار داشتند.

رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر از امدادرسانی به شش هزار و ۳۴۱ نفر خبر داد و در مورد آخرین تلفات وقوع سیل گفت: ۴ نفر در روستای آق لر کلاله و آمل به علت سیلاب و سه نفر در آزاد شهر، آمل و قائم شهر به علت برخورد صاعقه جان خود را از دست دادند.

به گفته چرخساز سه نفر نیز در جریان سیلاب و طوفان مجروح شدند که به مراکز درمانی منتقل شدند.

۲.۵ تن پوشش چادری از سمنان به مازندران ارسال شد

وی از اسکان ۲۰ نفر خبر داد و افزود: چهار نفر نیز از مسیر سیلاب به مناطق امن منتقل شدند.در این مدت از ۵۶ خانه آب تخلیه و ۸۴۴۰ کیلوگرم نایلون به همراه ۹۲ تخته پتو و ۶۸ قوطی کنسرو توزیع شد. همچنین امدادرسانی در استان مازندران ادامه دارد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به همکاری با امدادگران استان مازندران برای کمک به حادثه دیدگان سیل و توفان زدگان این استان گفت: عصر جمعه ۲.۵ تن پوشش چادری به مازندران ارسال شد.

سیل به دو شهرستان خراسان شمالی خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: جاری شدن سیل در شهرستان‌های گرمه در غرب و راز و جرگلان در شمال استان خراسان شمالی خسارت‌هایی وارد کرد.

حسین عظیمی گفت : در پی بارش‌ها در شهرستان گرمه به‌ویژه در روستاهای دشت و بیدک شهرستان گرمه شاهد جاری شدن سیل در این مناطق بودیم.این سیلاب در محدوده جنگل گلستان هم رخ‌داده که نیروهای عضو مدیریت بحران از جمله راه و شهرسازی، هلال‌احمر، پلیس‌راه به حال آماده‌باش درآمده و در محل حضور یافتند.

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی با تاکید بر انجام فعالیت‌های آبخیزداری گفت: البته پس از ساعاتی سیل در این منطقه فروکش کرد. برخی خسارت‌ها در این منطقه به‌واسطه جاری شدن سیلاب را داشتیم که در حال برآورد خسارات هستیم.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۱۳ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.