ایتالیا هم از عراق خارج شد

۱۳۹۸-۱۰-۱۷ سیاست

ایتالیا هم از عراق خارج شد

به دنبال تهدید ایران مبنی بر هدف قرار دادن منافع آمریکا در منطقه، نظامیان ایتالیایی مستقر در پایگاه نظامی آمریکا در عراق، شب گذشته از این مکان خارج شدند.

فارس: به دنبال تهدید ایران مبنی بر هدف قرار دادن منافع آمریکا در منطقه، نظامیان ایتالیایی مستقر در پایگاه نظامی آمریکا در عراق، شب گذشته از این مکان خارج شدند.

یک رسانه ایتالیایی از خروج نظامیان ایتالیا از محل استقرار نظامیان آمریکایی در عراق خبر داد.

خبرگزاری «آنسا» روز سه شنبه گزارش داد که نظامیان ایتالیایی مستقر در پایگاه نظامی «یونیون ۳» در بغداد شب گذشته این مکان را ترک کردند.

این پایگاه نظامی پس از حمله هفته گذشته آمریکا در نزدیک فرودگاه بغداد که طی آن فرمانده نیروی قدس سپاه ایران به همراه چند تن دیگر شهید شدند، در معرض حملات خمپاره‌ای قرار گرفت. حدود ۵۰ افسر ایتالیایی که مشغول آموزش نیروهای امنیتی عراق بودند در این پایگاه حضور داشتند.

به نوشته این منبع خبری، مقامات دفاعی ایتالیا خارج ساختن نیروهای خود را به اطلاع روسای ناتو رسانده بودند.

وزارت دفاع دانمارک نیز در روزهای گذشته اعلام کرد به دلایل امنیتی همه فعالیت‌های آموزشی و نظامی خود را در عراق به حالت تعلیق درآورده است.

دانمارک از سال ۲۰۱۴ و به عنوان بخشی از مأموریت «ضد داعش» در عراق حضور دارد، اما طی سال‌های اخیر بیشتر ماموریت نظامیان دانمارک مربوط به بخش آموزش نظامی و مشورتی به ارتش عراق است.(جزئیات بیشتر)

وزارت دفاع آلمان نیز رزو سه شنبه از انتقال ۳۵ نظامی این کشور از عراق به کشورهای اردن و کویت خبر داد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۱۰-۱۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.