دبیرکل خانه کارگر داوطلب انتخابات مجلس شد

۱۳۹۸-۰۹-۱۲ سیاست

دبیرکل خانه کارگر داوطلب انتخابات مجلس شد

نماینده تهران در مجلس گفت: مجلس پیشرو کار سختی در پیش دارد، معیشت مردم در وضعیت دشواری قرار دارد و اقشار مختلف نیازمند رسیدگی‌های خاص هستند و این رسیدگی قطعا باید مورد توجه نمایندگان منتخب مردم باشد.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس دهم، صبح امروز ضمن ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس، در جمع خبرنگاران، گفت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس، انتخاباتی بسیار دشوار خواهد بود.

وی افزود :انشالله در جریان انتخابات پیش‌رو رقابت بسیار دشواری را شاهد خواهیم بود که امیدوارم آحاد مردم با وجود همه گرفتاری‌ها، مشکلات و دلخوری‌هایی که دارند، بتوانند غالب خواسته‌ها و اعتراضاتی خود را در کسانی پیدا کنند که کاندید می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم ادامه داد: علت دشواری در انتخابات پیشرو از این جهت است که هم میزان شرکت کنندگان موضوع مهمی است و هم تاثیرگذاری تصمیمات اقتصادی در این ایام به خصوص در حوزه افزایش قیمت‌ بنزین، ارز و کالاهای اساسی حائز اهمیت است.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد : این افزایش قیمت‌ها فضای منفی ایجاد کرده که ممکن است برخی به اصل مجلس و کارکرد آن نگاه مثبتی نداشته باشند.

محجوب با بیان اینکه امیدوار بودم همکاران دیگری از مجموعه کارگران، همچون آقای حسین کمالی برای دوره یازدهم مجلس کاندیدا شود، اظهار داشت : در مجموعه کارگری آنهایی که شایستگی و توانایی بیشتری نسبت به من داشتند، هیچ کدام نپذیرفتند در جریان انتخابات پیشرو کاندیدا شوند. بنده به دعوت خانه کارگر و کارگران جهت ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم حضور یافته‌ام.

دبیرکل خانه کارگر افزود : از همه کارگران کشور دعوت می‌کنم که فعالانه در انتخابات پیشرو حضور یابند و طبق رسم همیشگی‌مان، اعلام می‌کنیم که هر کارگری که کاندیدا شود، برحسب بررسی‌هایی که انجام می‌دهیم و ارزیابی‌های مربوط به میزان رای آوری او، از او حمایت کنیم.

محجوب تأکید کرد :تشکیلات خانه کارگر وظیفه خود می‌داند که د ر مجلس بعدی افرادی را به نمایندگی از خود، به مجلس بفرستد.

وی ادامه داد: ما هم از مردم می‌خواهیم که با صندوق‌های رای قهر نکنند وهم از افرادی که در خود احساس می‌کنند که توانایی رقابت را دارند، دعوت می‌کنیم که در انتخابات پیشرو داوطلب شوند.

نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم انتخابات را گرم کنیم، انشالله وزارت کشور و شورای نگهبان وظایف خود را به درستی انجام دهند.

محجوب در باره برنامه‌هایش در مجلس یازدهم، گفت : مجلس پیشرو کار سختی در پیش دارد، معیشت مردم در وضعیت دشواری قرار دارد و اقشار مختلف نیازمند رسیدگی‌های خاص هستند و این رسیدگی قطعا باید مورد توجه نمایندگان منتخب مردم باشد.

وی اضافه کرد : نخستین اولویت مجلس آینده زندگی و معیشت مردم است، اولویت‌های بعدی، سامان دادن به امور مختلف اقتصادی از جمله بودجه و موضوعات دیگر خواهد بود.

دبیرکل خانه کارگر گفت: باید اساس‌مان این باشد که برای حل مشکلات مقطعی پول ملی کشور را فدا نکنیم، بلکه ارزش پول ملی را حفظ کنیم، چرا که فقرا با پول ملی پایش می‌شوند، نیازی نیست ما به کسی پول بدهیم بلکه باید تلاش کنیم قدرت خرید مردم کم نشود.

محجوب تاکید کرد : به عنوان مرجع قانونگذار، جایگاه مجلس هیچ تنزلی نیافته، اما ممکن است در افکار عمومی مجلس دچار کاهش جایگاه شده باشد، اما این که بگوییم مجلس دهم قدرتی نداشته، اما مجالس گذشته قدرتمند بوده اند که حرف صحیحی نیست چرا که اتفاقی در عرصه قانونگذاری رخ نداده است.

منبع:تسنیم

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۹-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.