افتتاح «سینما ایران» طی یک ماه آینده/ برنامه بازسازی سینماهای حوزه هنری

۱۳۹۸-۰۹-۱۰ فرهنگ

افتتاح «سینما ایران» طی یک ماه آینده/ برنامه بازسازی سینماهای حوزه هنری

خبرگزاری فارس نوشت سید مصطفی حسینی، مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» درباره روند آماده‌سازی سینما ایران ارومیه  گفت: هم اکنون کار ساخت سالن ۲ این سینما به اتمام رسیده و بازسازی سالن ۱ روزهای پایانی خود را سپری می‌کند تا طی یک ماه آینده این سینما مجدداً افتتاح شود.

وی افزود: «سینما ایران» ارومیه در سال ۱۳۳۳ بصورت تک سالنه ساخته شده و از قدیمی‌ترین و پرمخاطب‌ترین سینماهای ارومیه بوده است. در پروژه توسعه این سینما، قرار است سالن قدیمی آن به دو سالن شامل یک سالن ۵۰۰ نفره مدرن و یک سالن ۴۵ نفره VIP تبدیل شود.

حسینی درباره بازسازی این سینما توضیح داد: کار بازسازی این سینما را از مهرماه ۹۸ با همکاری سازمان سینمایی حوزه هنری، موسسه بهمن سبز و موسسه سینما شهر آغاز کردیم و الحمدلله ظرف مدت دو ماه به پیشرفت قابل توجهی رسیده‌ایم.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز ادامه داد: تجهیز سیستم پخش و صوت، صندلی‌ها و پرده اکران، مبلمان و دکوارسیون لابی، مسیر خروج و … از دیگر اقداماتی است که در حال انجام است و در کل تلاش کردیم کلیت فضا را از یک سینمای کهنه و مستهلک به سینمایی کاملاً مدرن و مجهز تبدیل کنیم.

وی در خصوص دیگر برنامه‌های توسعه سینمایی «بهمن سبز» خاطرنشان کرد: «سینما بهمن» تهران نیز که از مدتی قبل کار توسعه و تبدیل آن به پردیس ۴ سالنه آغاز شده است، مراحل پایانی خود را سپری می‌کند. کار بازسازی سینما اکسین اهواز، آزادی آبادان، ۲۹ بهمن تبریز، عصر جدید گرگان و بهمن شهرکرد نیز در دستور کار است و به زودی آغاز خواهند شد. برخی از این سینماها در طرح بازسازی به پردیس های چندساله و مجهز تبدیل خواهند شد تا ناوگان سینماهای بهمن سبز توسعه بهتری یابد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۹-۱۰ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.