درب اتوماتیک، مزایا و راهنما

۱۳۹۸-۰۹-۰۶ سرگرمی

درب اتوماتیک، مزایا و راهنما

درب اتوماتیک:

درب های اتوماتیک،   جایگزینی هوشمند ، لوکس و سراسر راحتی به جای درب های پارکینگ سنتی است. اوایل این درب ها به خاطر لوکس بودن جای خود را در صنعت ساختمان باز کردند اما کم کم به یک ضرورت برای زندگی امروزی تبدیل شدند . این درب ها به شکل های مختلفی در بازار و صنعت عرضه می شوند ، از جمله :

درب اتوماتیک شیشه ای،

درب اتوماتیک صنعتی،

درب اتوماتیک پارکینگی،

و درب اتوماتیک کرکره ای.

  1. درب اتوماتیک شیشه ای : این دسته از درب ها به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک شیشه ای تک لت و دو لت بازشو ، تلسکوپی ، نیم گرد و تمام گرد ، لولایی و تا شو.
  2. درب اتوماتیک صنعتی : این دسته از درب ها نیز به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک صنعتی پر سرعت یا های اسپید ، کرکره ای ، سکشنال و کشویی .
  3. درب اتوماتیک پارکینگی : این دسته از درب ها نیز به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای ، زیر سقفی یا سکشنال ، ریلی یا کشویی و راه بند .
  4. درب اتوماتیک کرکره ای : این دسته از درب ها نیز به چهار صورت ارائه می شوند ، شامل درب اتوماتیک کرکره ای فروشگاهی ، پلی کربناتی ، خانگی و صنعتی .

اما آنچه مهم است دلایلی است که زندگی امروزی را وادار به استفاده از این تکنولوژی کرده است و نظر بسیاری را نیز به خود جلب کرده است  :

  • بهینه سازی مصرف انرژی روزمره بدین صورت که این موضوع باعث می شود که تبادل گرما و سرما از محیط داخل با فضای خارجی به حداقل ممکن برسد که سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و حفظ سرمایش و گرمایش محیط داخل می شود. از طرفی افزایش قیمت حامل‌ین انرژی تأثیر زیادی در کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری خواهد گذاشت.
  • زیبایی ظاهر ، در واقع ایجاد زیبایی، پرستیژ و زیبایی از ویژگی های اصلی درب های اتوماتیک به خصوص در اماکن تجاری می‌ باشد. این درب‌ها باتوجه به اینکه قابلیت نصب در هر قسمت در اشکال مختلف را دارند (منحنی، تخت، گرد، مثلثی) ، امکان شخصی ‌سازی‌ هایی از جمله انتخاب پوشش نهایی نظیر نوع، رنگ، استایل، نوع شیشه و… برای برقراری تناسب با محیط اطراف را نیز جهت به بهبود زیبایی محیط کسب‌ وکار و حتی منازل مسکونی را بالا می برند که این امر به خصوص در کابرد های تجاری در برندینگ و ایجاد ذهنیت ماندگار و مثبت در ذهن مشتریان تأثیر بالایی خواهد داشت.
  • بهداشت محیطی که امروزه افزایش استفاده از درب‌های اتوماتیک، تماس با نقاط منتقل کننده ی میکروب و باکتری ها را به حداقل رسانده چرا که دستگیره های درب های سنتی از جمله آلوده ترین نقاطی است که روزانه در اماکن عمومی با آن سر و کار داریم.
  • سهولت در ورود و خروج که استفاده از درب اتوماتیک یا کرکره برقی راحتی در رفت‌ و آمد را برای مشتریان و صاحبان کسب کار را افزایش می دهد . بدون شک احتمال انتخاب فروشگاهی که مجهز به درب اتوماتیک باشد از جانب مشتریان دو چندان خواهد شد .
  • کنترل ورود و خروج که بیشتر مورد توجه اماکن عمومی مثل مراکز تجاری ، اداری و بانک ها قرار گرفته چرا که ساعات ورود و خروج منظمی دارند . پس با کمک درب های اتوماتیک امکان کنترل ورود و خروج در غیر از ساعات مورد نظر وجود دارد.
  • استفاده بهینه از فضا از آنجا که درب های سنتی نسبت به درب های اتوماتیک فضای بیش تری برای راه اندازی احتیاج دارند ، از آن گذشته هزینه اجاره یا خرید فضای تجاری در مرکز شهر سهم عظیمی از سرمایه اولیه ی راه‌اندازی کسب‌ و کار را شامل می شود ، استفاده از درب های اتوماتیک با توجه به فضای کمتری که اشغال می کنند به صرفه تر خواهد بود پس با استفاده از درب های اتوماتیک دیگر نیازی به اختصاص دادن قسمتی از فضای کسب ‌و کار شما برای باز و بسته شدن درب ها به صورت سنتی یا دستی نیست و از این منطقه می‌ توانید به عنوان فضای مفید تری استفاده کنید.

·        ایمنی . همیشه استفاده از آخرین تکنولوژی ها و استاندارد درب های اتوماتیک به هر شکل امنیت مشتریان و فروشگاه ها را در بالاترین سطح تأمین می  کند . علاوه بر آن دیگر تجهیزات امنیتی مانند سیستم‌ های مدیریت یکپارچه ساختمان ها، دزدگیر، اطفاء حریق و…. به سیستم های درب اتوماتیک قابل اضافه شدن هست .

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۹-۰۶ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.