زخم معده را با این فرمول‌های خانگی نابود کنید

۱۳۹۸-۰۹-۰۶ سلامت

زخم معده را با این فرمول‌های خانگی نابود کنید

یک متخصص و پژوهشگر طب سنتی گفت: زخم معده یکی از رایج‌ترین زخم‌ها و درد‌ها میان مردم است که با راهکارهای خانگی می‌توان آن را درمان کرد.

داود حاج محمد خانی محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: معده انسان که بخش زیادی از هضم غذا را برعهده دارد بیشتر در معرض آسیب و زخم قرار می‌گیرد. عواملی، چون سریع غذا خوردن، نجویدن کامل غذا، گرسنگی طولانی مدت، استفاده از ترشیجات و غذاهایی با تندی زیاد، سرخ‌کردنی‌ها، نوشابه‌های گازدار، مشروبات الکلی، چای داغ غلیظ، دخانیات، استفاده بدون قاعده و خودسرانه آنتی‌بیوتیک و دارو‌های مسکن عوامل عصبی در بروز درد و زخم  معده موثر هستند.

او در ادامه افزود: چون هر یک از علائم فوق می‌تواند با افزایش ترشح اسید معده یا اختلالات دیگر زمینه بروز زخم را فراهم آورند لذا ضمن رعایت کردن موارد گفته شده از نوشیدن آب و سالاد در کنار غذا پرهیزی کنید و پس از بروز درد در ناحیه معده حتما به پزشک داخلی و گوارش مراجعه نمایید.

روغن بادام شیرین برای درمان زخم معده

این متخصص و پژوهشگر طب سنتی گفت: از نظر طبیبان گذشته روغن بادام شیرین خوراکی بسیار مقوی بوده، که بهتر است به مدت یک هفته در دو وعده صبح و عصر مصرف شود.

درمان زخم معده با روغن بادام شیرین

عصاره شیرین بیان موثر در درمان زخم معده او بیان کرد: ۵۰ گرم شیرین بیان را در یک لیوان آب جوش بریزید و به مدت دو هفته به صورت ناشتا میل نمایید. البته این دارو برای کسانی که فشارخون دارند مضر است.

درمان زخم معده با شیرین بیان

درمان زخم معده با گز علفی و گز خوانساریحاج محمد خانی در ادامه افزود: افرادی که دچار زخم معده هستند بهتر است دم نوش گیاهانی چون: بابونه، به‌لیمو، آویشن را جایگزین چای روزانه خود کنند.

این متخصص و پژوهشگر طب سنتی یادآوری کرد: مقدار ۲۰ گرم بابونه،  ۱۵ گرم رازیانه و ۲۰ گرم پنیرک  را با هم مخلوط کرده و ۲ بار در روز مصرف کنید، این ترکیب اثر مطلوبی بر معده و گوارش می‌گذارد. همچنین می‌توان از یک گرم گیاه مقل ازرق در دو نوبت صبح و عصر برای درمان زخم معده استفاده کرد.

درمان زخم معده با دمنوش‌های خانگی

او در پایان اضافه کرد: یکی از موثرترین درمان‌های زخم معده عسل طبیعی است.

درمان زخم معده با عسل طبیعی

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۹-۰۶ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.