منوچهر محمدی :از تکرار برخوردهای تند با مارمولک نمی ترسم

۱۳۹۵-۰۶-۱۱ فرهنگ

منوچهر محمدی :از تکرار برخوردهای تند با مارمولک نمی ترسم

منوچهر محمدی تهیه کننده فیلم هایی چون «مارمولک» و «طلا و مس» در گفتگو با فیلم نت نیوز، در پاسخ به این سوال که شما اعلام کردید که «مارمولک ۲» ساخته نمی شود در حالی که کمال تبریزی کارگردان قسمت اول این فیلم اعلام کرده بود که این فیلم مورد تقدیر رهبری قرار گرفته بود؟ چرا به فکر ساخت قسمت دوم آن نیستید؟ گفت: دلیل اینکه من اعلام کردم هنوز تصمیمی برای ساخت «مارمولک ۲» نگرفته ام کاملا درست است، به این دلیل که اگر قرار است روزی به این موضوع فکر کنیم، قسمت دوم قطعا باید از «مارمولک ۱» خیلی قوی تر باشد و وارد حوزه هایی بشود که همان جذابیت و تاثیر گذاری را داشته باشد.

وی افزود: تا زمانی که من به قصه ی خوبی دست پیدا نکنم صرفا به خاطر نگاه اقتصادی اقدام به ساخت آن نمی کنم چون در مارمولک ۱ من اصلا نگاه اقتصادی نداشتم و اصلا تصورم نمی کردم که استقبال خوبی از آن بشود، هر چند که متاسفانه اکران فیلم بعد از ۱۵ روز متوقف شد و اگر اکران طبیعیش ادامه داشت می توانست سالها رکورد استقبال مخاطب را به خودش اختصاص بدهد.

تهیه کننده «مارمولک۱» ادامه داد: این موضوع جزو اصول من است که اگر کاری موفق بود نباید به خاطر نگاه تجازی به دنبال ساخت ورژن ۲ آن باشیم و حتما «مارمولک۲» باید قوی تر از مارمولک ۱ باشد.

منوچهر محمدی در پاسخ به این سوال که آیا مخالفت ها در سال ۱۳۸۲ باعث شده برای ساخت قسمت دوم این فیلم کمی احتیاط کنید؟ گفت: نکته اول اینکه فکر و طرح فیلم مارمولک از من بود، من طرح کامل را نوشتم و از آقای قاسم خانی خواستم تا فیلمنامه کامل را بنویسد و اینکه بعد از این فیلم من جسارت به خرج دادم و فیلم «طلا و مس» را ساختم، دلیلش این بود که من از چیزی نترسیدم و اتفاقا موضوع «طلا و مس» هم موضوع ملتهبی بود و وارد زندگی یک روحانی می شد.

وی افزود: ما نباید چیزی را سانسور کنیم بلکه طرف مقابل باید ظرفیت تحمل پذیری خود را افزایش دهد، اینکه قصه ای باشد که ویژگی های هنری و نمایشی را داشته باشد و هم یک حرف مهمی را بیان کند برای من مهم است، حرف «مارمولک۱» این بود که خطری برای این لباس وجود دارد بیانگر این بود که برخی شاید از این لباس سوء استفاده کنند و حرف بزرگتری می زد که دین می تواند به به پوشش برای برخی افراد تبدیل شود تا هرکاری دلشان میخواهد انجام دهند.

تهیه کننده «طلا و مس» گفت: در این سالها افراد زیادی را دیده ایم که چهره ای مذهبی داشتند ولی دست به خلاف های بزرگی شدند مانند خاوری در بانک ملی که نمونه ای از چنین رفتارهایی است.

محمدی با بیان اینکه هنوز به قصه خوبی نرسیده ام و  اگر به قصه خوبی برسم حتما به ساخت «مارمولک ۲» فکر میکنم، گفت: من ترجیح میدهم ایده فیلم را خودم کامل کنم و بعدا نویسنده فیلمنامه را دعوت به همکاری کنم.پ

منبع: فیلم نت

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۱۱ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.