وکیلی: اصلاح‌طلبان در مجلس آینده اقلیت خواهند بود

۱۳۹۸-۰۸-۱۲ سیاست

وکیلی: اصلاح‌طلبان در مجلس آینده اقلیت خواهند بود

عضو فراکسیون امید مجلس درباره ترکیب سیاسی مجلس یازدهم گفت: پیش بینی می‌کنم که یک اقلیت ۱۰۰ نفری از اصلاح طلبان در مجلس آتی حضور خواهند داشت.

محمدعلی وکیلی عضو اصلاح‌طلب هیئت رﺋیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و فعالیت جریان ها در این انتخابات گفت: ۴ ماه مانده به انتخابات، اصلاح طلبان همچنان فقر استراتژی دارند.

وی با بیان اینکه همچنان در جریان اصلاحات بحث های اولیه مطرح است، ادامه داد: در زمان فعلی باید اصلاح‌طلبان مفروضات‌شان مشخص باشد. البته این را هم بگویم که در نهایت به جمع بندی واحد خواهیم رسید. چون یک مرجعیت واحدی به نام شورای عالی اصلاح طلبان وجود دارد و می‌تواند وحدت رویه را ایجاد کند.

نماینده تهران در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فکر می‌کنید چند درصد از نمایندگان فعلی موفق به حضور در مجلس یازدهم نیز خواهند شد؟ اظهار داشت: در شهرستانهای کوچک برخی از این نمایندگان اگر تایید صلاحیت شوند رای می آورند. چون برخی از آنها سابقه طولانی در گرفتن رای از مردم دارند.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد : به نظر بنده از مجلس دهم حدود ۸۰ نفر در مجلس یازدهم حضور خواهند داشت و حدود ۲۱۰ نفر رأی نخواهند آورد، در واقع گمان می‌کنم دو سوم ترکیب مجلس تغییر خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره ترکیب سیاسی مجلس یازدهم نیز گفت: پیش بینی می‌کنم که یک اقلیت ۱۰۰ نفری از اصلاح طلبان در مجلس یازدهم نیز حضور خواهند داشت.

وکیلی عنوان کرد: همچنین یک جریان جدیدی به مجلس ورود خواهد کرد که نه اصولگرا است و نه اصلاح طلب و مشرب جدیدی می آورد و ممکن است اصلاح طلب‌تر از اصلاح‌طلبان باشد اما بیشترین شباهت را به احمدی نژاد خواهد داشت.

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد: این جریان جدید به لحاظ معرفتی وابستگی به پایداری دارد و به لحاظ عملیاتی نیز شبیه پایداری عمل خواهد کرد. در واقع ممکن است در مجلس آینده ۱۰۰ تا احمدی نژاد داشته باشیم.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این جریان جدید شمایل و پوسته‌ای اصولگرایی دارند اما اصولگرا نیستند و پرچم اصلاح طلبی را در دست خواهند گرفت. البته این که در عمل چه رویکردی داشته باشند را نمی‌توان از هم اکنون پیش بینی کرد و باید در مقام عمل ببینیم. این جریان همچنین منشور مشخصی ندارد.

وکیلی اظهار داشت :این جریان، جریان اعتراضی است که نسبت به وضع موجود در جامعه به وجود آمده و مانند احمدی‌نژاد که در انتخابات ۸۴ سوار بر موج اعتراضات وضع موجود شد و رای آورد، این جریان نیز خود را نماد نارضایتی جامعه معرفی کرده و در انتخابات پیروز خواهند شد.

وی درباره لیدر این جریان گفت: این جریان به لحاظ اعمالی نزدیک به احمدی نژاد است اما از نظر اعلامی خیر. همچنین این جریان از لحاظ سیاسی عمودی نیست و افقی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۸-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.