عمران خان: ترامپ از من خواست میان ایران و آمریکا میانجی باشم

۱۳۹۸-۰۷-۲۴ سیاست

عمران خان: ترامپ از من خواست میان ایران و آمریکا میانجی باشم

نخست‌وزیر پاکستان در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت رئیس‌جمهور آمریکا در سفر او به واشنگتن از وی خواست مذاکرات با ایران را تسهیل کند.

نخست‌وزیر پاکستان در مصاحبه با سی‌ان‌ان از درخواست ترامپ از وی درباره ایران خبر داد.

نخست وزیر پاکستان گفت: وقتی در نیویورک بودم رئیس‌جمهور ترامپ به من گفت که باید تلاش کنم و بین ایران و ایالات متحده، میانجی باشم. در سفر به ایران با رئیس‌جمهور روحانی درباره این پیشنهاد گفت‌وگو کردم.

عمران خان در این مصاحبه که قبل از سفر به عربستان سعودی انجام شد، افزود: در وضعیتی قرار داریم که تحولات جدید به آن اضافه می‌شوند، بنابراین باید منتظر باشیم ببینیم که [میانجی‌گری‌ها] به جایی می‌رسند یا خیر. آمریکا، قدری پیچیده‌تر است، بنابراین من تا وقتی که پاسخی از هر دو طرف وجود نداشته باشد، وارد جزئیات بیشتر نمی‌شوم.»

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت چشم‌انداز مثبتی نسبت به تحولات آتی دارد و فکر می‌کند دونالد ترامپ اعتقادی به جنگ ندارد.

عمران خان دوم مهرماه هم هنگام حضور در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود ترامپ از او خواسته برای تنش‌زدایی با ایران میانجی‌گری کند. در همان زمان منابع خبری گزارش دادند نخست‌وزیر پاکستان گفته که عربستان سعودی هم از او خواسته برای کاستن از تنش‌ها با ایران میانجی‌گری کند.

محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان پیش از سفر عمران خان به تهران و ریاض از تلاش‌های اسلام آباد برای میانجیگری میان ایران و عربستان خبر داده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۷-۲۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.