روند رو به افزایش حمایت‌ها از استیضاح و برکناری ترامپ

۱۳۹۸-۰۷-۰۹ اسلایدر

روند رو به افزایش حمایت‌ها از استیضاح و برکناری ترامپ

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ شبکه «سی ان ان» حاکی از آن است که حمایت کلی از استیضاح و برکناری ترامپ با افزایش ۶ درصدی به ۴۷ درصد افزایش یافته است

فارس: طبق نتایج نظرسنجی شبکه «سی ان ان»،با افزایش حمایت احزاب مستقل و جمهوری‌خواهان از استیضاح ترامپ، حمایت کلی از استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا، ۶ درصد افزایش یافته است.
طبق این نظرسنجی که نتایج آن عصر روز گذشته (دوشنیه) منشتر شد، ۴۷ درصد از آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ و بیرون کردن وی از کاخ سفید حمایت می‌کنند.
اعداد و ارقام منتشر شده، نمایانگر افزایش ۶ درصدی حمایت از استیضاح ترامپ در مقایسه با نظرسنجی مشابه در ماه می است و با امتیاز بالایی که نظرسنجی سی ان ان درباره استیضاح انجام داده است، مطابقت دارد.
در سپتامبر سال ۲۰۱۸، این شبکه خبری نظرسنجی مشابهی برگزار کرد که در آن ۴۷ درصد از آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ حمایت کرده بودند.
این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۴۵ درصد آمریکایی‌ها از استیضاح و برکناری ترامپ از قدرت حمایت نمی‌کنند که در مقایسه با نظرسنجی ماه می، ۹ درصد کاهش داشته است و هشت درصد نیز نظری در این رابطه نداشتند.
طبق این گزارش، افزایش حمایت‌ها از استیضاح ترامپ، از تغییر نظر طرفداران احزاب مستقل و جمهوری‌خواهان در خصوص این موضوع نشأت می‌گیرد.
این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۴۶ درصد از طرفداران احزاب مستقل و ۱۴ درصد از طرفداران جمهوری‌خواهان از استیضاح و برکناری ترامپ حمایت کرده‌اند.
آمار و ارقام جدید نمایانگر افزایش ۱۱ درصدی حمایت احزاب مستقل و افزایش هشت درصدی حمایت جمهوری‌خواهان در مقایسه با نظرسنجی مشابه از ماه می تاکنون است.
افزایش حمایت‌ها از استیضاح ترامپ در حالی صورت گرفته است که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا، فرایند استیضاح ترامپ را به دنبال مطرح شدن اتهامات یک افشاگر که ظاهراً مأمور سابق «سیا» بوده است، آغاز کرد.
در شکایت این افشاگر آمده است که رئیس‌جمهور آمریکا در یک تماس تلفنی به رئیس‌جمهور اوکراین فشار آورده است تا درباره فعالیت اقتصادی «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» رقیب ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در اوکراین تحقیق کند و به طور مستقیم از او خواسته تا با تحقیق در اینباره به وی در تضمین پیروزی‌اش در انتخابات آمریکا کمک کند.
نظرسنجی سی ان ان از طریق سرور «اس اس آر اس» و در بازه ۲۴ تا ۲۹ سپتامبر (۲ تا ۷ مهرماه) در بین یکهزار و ۹ فرد بزرگسال در سراسر آمریکا انجام گرفته است و حاشیه خطا ۳.۵ درصد داشته است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۷-۰۹ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.